iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 5. 2014
22:25 na ČT1

1 2 3 4 5

12 hlasů
11611
zhlédnutí

Reportéři ČT

„Terazky“ jde o zámek — Stíny minulosti ministra Brabce — Ruský příběh pravdy a lži

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • „Terazky“ jde o zámek

  1:09 do playlistu

  „Terazky“ jde o zámek
  Od doby, kdy se tu natáčel seriál Černí baroni, uplynulo deset let. Ale ojedinělý renesanční zámek chátrá dál a daly by se tu klidně natočit další scény, jak plány imperialistů zhatí naši vepři boubelatí. A to přesto, že cenná památka našla svého investora, který to s ním myslel vážně. Lékař z Rakouska má vkus, peníze i odhodlání a navíc cenné zkušenosti s rekonstrukcí vlastního zámku. Jenže to všechno nestačí, když záměr začnou komplikovat složité vlastnické vztahy a historické souvislosti. Natáčela reportérka Jana Sotonová.

 • Stíny minulosti ministra Brabce

  12:28 do playlistu

  Stíny minulosti ministra Brabce
  Vytunelované investiční či penzijní fondy si spojujeme spíš s divokými začátky českého kapitalismu. V 90. letech minulého století v nich tisíce Čechů přišly o miliardy korun. Přesto se k tomuto tématu dnes vracíme - a z dobrého důvodu. Odhalili jsme totiž poměrně závažnou okolnost, o které se dosud nemluvilo. V jedné z firem, které se před 15 lety podílely na vyvádění peněz z Penzijního fondu Vyšehrad, totiž působil jeden člen nové vlády - ministr životního prostředí Richard Brabec. A to v pozici předsedy dozorčí rady. Co na to jeho šéf Andrej Babiš, který do podobných nepravostí často a rád tepe? Uvidíte v reportáži Jana Moláčka.

 • Ruský příběh pravdy a lži

  26:18 do playlistu

  Ruský příběh pravdy a lži
  Nesouhlas s mocí, to byl v Rusku vždycky velký a často krvavý příběh. Ukazuje to kniha Dějiny Ruska, která je sama polemikou s oficiálním výkladem historie, jak ji prezentuje Kreml. Proto se i autor knihy nezbytně musel dostat s mocí do konfliktu. Ten vyvrcholil po jeho odsouzení anexe Krymu. Andrej Zubov musel vědět, co dělá, nejen proto, že je znalcem historie, ale i proto, že ho úkolem žít v pravdě kdysi pověřil nejslavnější ruský spisovatel dvacátého století Alexandr Solženicyn. Jeho příběh natočil reportér David Macháček.

Přehrát vše

Související