iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 5. 2014
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

17 hlasů
13078
zhlédnutí

Reportéři ČT

Vědecká řež o milióny — O útisku a vydírání — Gagarin v kotelně

38 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vědecká řež o milióny

  1:02 do playlistu

  Vědecká řež o milióny
  Člověk by si myslel, že ve vědě budou poměry čisté, takové noblesní. Kde jinde by měl panovat řád, transparentnost, duch fair play, když ne ve světě vzdělaných lidí. Ale ukazuje se, že je to pověra. Když jde o miliony, vládne zde metoda ostrých loktů, „jánabrachysmu“ a surových kopanců jako v politice. A to ještě v té nejnižší lize. V čele těchto poměrů stojí předseda grantové agentury Petr Matějů, kterého už vyzvaly k odstoupení snad všechny úctyhodné akademické instituce v zemi. On však ani nehne brvou. Skoro jako politik. Ostatně jím několik let – v dresu někdejší Unie svobody – byl. Natáčela reportérka Markéta Dobiášová.

 • O útisku a vydírání

  15:08 do playlistu

  O útisku a vydírání
  Malebné vltavské letovisko Štěchovice. Ačkoli je po sezóně, komunální volby vytvářejí horkou atmosféru. Zápletku tvoří politika, erotika, vydírání. Odehrává se v rámci trojúhelníku, který ale není ani trochu milostný. Všechny jeho strany tvoří ženy. Klasické intriky v zápase o moc ukazuje příběh Davida Vondráčka.

 • Gagarin v kotelně

  26:21 do playlistu

  Gagarin v kotelně
  Natáčel návštěvu prvního kosmonauta Jurije Gagarina nebo svatbu slavného hokejisty Jaroslava Holíka. V roce 1969 také pohřeb lidské pochodně číslo 3 Evžena Plocka v Jihlavě. Po tlaku Státní bezpečnosti pak na dlouhá léta kameru odložil a natočené filmy schoval do krabice v kotelně. Teď po padesáti letech je Roman Fürst znovu oprášil a lidé v Jihlavě žasnou, jaké unikátní záběry se díky němu zachovaly. Nejen s Romanem Fürstem natáčel Karel Vrána.

Přehrát vše

Související