iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 4. 2014
22:35 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
9779
zhlédnutí

Reportéři ČT

Hazard s dotací — Julie a Romeo '68 — Zranění z Majdanu

38 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hazard s dotací

  0:59 do playlistu

  Hazard s dotací
  Takzvaně nezávislou instituci, která hodnotí dopady hazardu, si platí hazardní firmy. Jaký div, že Český institut pro výzkum závislostí, jak se tato instituce jmenuje, zavaluje komunální politiky argumenty proti rušení heren. A ještě horší je, že sdružení dostalo peníze i od státu. Z veřejných peněz získal skoro tři čtvrtě milionu. O rušení heren právě teď usilují občanské iniciativy v mnoha městech. Že to nemají zrovna jednoduché, ukazuje příběh, který natočil Jan Moláček.

 • Julie a Romeo '68

  15:02 do playlistu

  Julie a Romeo '68
  Jejich první polibky padly pod hlavněmi ruských tanků v okupované Praze. Petr Uhl a německá studentka Sibylle Plogstedtová věřili v socialismus. A ten je za jejich víru potrestal vězením. Nastupující normalizace totiž netolerovala žádné odchylky od svých dogmat. Internacionální lovestory, která má v sobě náboj hollywoodského trháku, očima Davida Vondráčka.

 • Zranění z Majdanu

  28:14 do playlistu

  Zranění z Majdanu
  V pořadu Reportéři ČT se to nestává často, naopak, je to výjimečné, až ojedinělé, že zazní chvála na adresu české vlády. Bez velkého humbuku a mimořádně rychle zorganizovala lékařskou pomoc pro demonstranty z Majdanu. Několik desítek lidí dopravily dva vojenské speciály do Prahy, kde se podrobili většinou složitým operacím. Humanitární pomoc dokonce spojila i lidi, kteří se jinak málokdy shodnou. S ukrajinskými pacienty strávila čas Monika Le Fay.

Přehrát vše

Související