iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 1. 2014
21:35 na ČT1

1 2 3 4 5

22 hlasů
13852
zhlédnutí

Reportéři ČT

Odstupné pro Tamaru B. — Porscheho tu nechceme — Skalákovo království

38 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Odstupné pro Tamaru B.

  1:00 do playlistu

  Odstupné pro Tamaru B.
  Kdysi to vypadalo, že Petr Bendl se uměl dobře oženit. Ale z následující kauzy vyplývá, že manželství s politikem nemusela být špatná partie ani pro úspěšnou podnikatelku Tamaru. Radnice Prahy 6 sice odmítá, že v případu mohly hrát roli politické vazby, ale co jiného taky může říkat. Jisté je, že manželce Petra Bendla vyplatila 50 milionů korun za to, že opustí předčasně areál, který městská část její firmě pronajala. Cenu – celkových 75 milionů - však stanovila dost velkoryse a zdálo se, že jej nutně potřebuje. Dodnes se tu však nic neděje. Natáčela Jana Neumannová.

 • Porscheho tu nechceme

  12:38 do playlistu

  Porscheho tu nechceme
  Na následujícím příběhu by se daly vyučovat dějiny. Jak naložit se slavným rodákem, který si zadal s nacisty. Nejde přitom o žádného Henleina, ale o automobilového vynálezce Ferdinanda Porscheho, který se narodil v jinak celkem neznámé a bezvýznamné obci Vratislavice, dříve Meffersdorf. Nejprve to vypadalo, že Češi jsou na významného Němce hrdí, postavili mu zde dokonce muzeum. V poslední době ale vítězí opačný názor, a tak se z někdejšího automobilového muzea stala jen prázdná výkladní skříň. Do Vratislavic se podívala Aneta Snopová.

 • Skalákovo království

  26:38 do playlistu

  Skalákovo království
  Skalákův Mlýn na Vysočině proslul jako alternativní kulturní centrum. Jeho majitel Miroslav Skalický spolu s Ivanem Martinem Jirousem tady pořádali festivaly undergroundových kapel a básníků. Kromě toho je mlýn místem se svébytným géniem loci, které je otevřené každému, kdo přijde a kdo se nechá okouzlit hromadami kuriózních předmětů. Portrét osobitého hospodáře natočila Monika Le Fay.

Přehrát vše

Související