iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 11. 2013
21:35 na ČT1

1 2 3 4 5

19 hlasů
16040
zhlédnutí

Reportéři ČT

Boj o minulost Andreje Babiše — Poslanec neposlanec — Útěk do zaslíbené země

40 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Boj o minulost Andreje Babiše

  0:59 do playlistu

  Boj o minulost Andreje Babiše
  Prezident Zeman bude po ministrech požadovat, aby předložili čisté lustrační osvědčení. Kam tím míří, je jasné. Na šéfa hnutí Ano, který bude mít s čistou lustrací problém. A to bez ohledu na to, jak dopadne jeho soud s Ústavem paměti národa na Slovensku. Andrej Babiš si naopak myslí, že s kádrováním by se už mělo přestat, a přiznává, že na svou minulost hrdý není. A prý ji chce odčinit tím, že vyčistí Augiášův chlév české politiky. Na pomoc mu v dnešním Euru přispěchal i jeden z estébáků, který měl Andreje Babiše řídit. Svazek je prý zfalšovaný. S Andrejem Babišem natáčel Karel Vrána.

 • Poslanec neposlanec

  16:22 do playlistu

  Poslanec neposlanec
  Kdo jsou poslanci Hnutí Ano, to je zatím pro veřejnost velká neznámá. Že to může být záhada i pro samotné vedení strany, ukazuje příběh Miloslava Bačiaka. Dvojka kandidátky na Vysočině byla nečekaně vyškrtnuta z hnutí den před volbami. Tuto krátkou zprávu zaregistrovaly i celostátní deníky. Kdo je Miloslav Bačiak a proč tak náhle v hnutí skončil? Je to zajímavé i proto, že vznikla dost kuriózní situace. I jako nechtěný se totiž dostal do Poslanecké sněmovny a je jen na něm, zda si mandát ponechá. Tajemství záhadného muže odhaluje Markéta Dobiášová.

 • Útěk do zaslíbené země

  28:44 do playlistu

  Útěk do zaslíbené země
  Navštívit rodný kraj přijel z Izraele Dov Strauss. Jako malý jej opustil těsně před spuštěním holocaustu. Jeho rodiče ho v předtuše temných časů vyslali na dětský tábor do Dánska, odkud měl zamířit do tehdejší Palestiny. Doufali, že se tam všichni jednou sejdou. Jak to dopadlo, není těžké odhadnout, Dov jako jediný válku přežil. Rodinnou historii zaznamenala Jana Sotonová.

Přehrát vše

Související