iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 7. 2013
22:50 na ČT1

1 2 3 4 5

20 hlasů
10742
zhlédnutí

Reportéři ČT

Měli kontrolovat dotace, sami jsou podezřelí — Kdo vydělal na pronájmu skladů v Nemocnici Na Homolce — Mají se gorily stěhovat z Pražské zoo?

35 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Měli kontrolovat dotace, sami jsou podezřelí

  1:04 do playlistu

  Měli kontrolovat dotace, sami jsou podezřelí
  Pokud jde o kontrolu čerpání evropských peněz, patříme k nejhorším. To říká výroční zpráva Evropské komise za rok 2012. Příkladem by možná mohla být kauza Hospodářské komory, která měla kontroly vykonávat. Nakonec to však místo ní dělal někdo jiný a za spoustu veřejných peněz. Asi nejvyšší čas začít kontrolovat i kontrolory. Reportáž natáčel David Havlík.

 • Kdo vydělal na pronájmu skladů v Nemocnici Na Homolce

  10:17 do playlistu

  Kdo vydělal na pronájmu skladů v Nemocnici Na Homolce
  Společnost Šachta a Partners je pozoruhodná skupina právníků. Tedy dnes už si tak neříkají, změnili si jméno na MSB legal. Mají blízko k pražskému kmotrovi Ivo Rittigovi a vyskytují se často tam, kde se objevuje podezření na zneužívání veřejných zdrojů. Proslavili se v pražském Dopravním podniku, který zastupovali v časech nevýhodných smluv - jako byla například ta, kdy část peněz za jízdenky končila v neprůhledné firmě z Karibiku. A předminulý týden v jejich sídle udělala razii protikorupční policie. Podle našich informací ji zajímala kauza podezřelého pronájmu skladů v pražské nemocnici Na Homolce, se kterým měli právníci z výše zmíněné firmy hodně společného. Jak zajímavý to byl kšeft, uvidíte v reportáži Markéty Dobiášové a Lucie Sehnalové.

 • Mají se gorily stěhovat z Pražské ZOO?

  26:04 do playlistu

  Mají se gorily stěhovat z Pražské ZOO?
  Pražská zoologická zahrada by bez svých goril byla jako třeboňský rybník bez kaprů. Přesto si bývalý vrchní ošetřovatel těchto elitních zvířat dovolil vyjádřit názor, že by je měla ZOO odvézt nejméně na tři roky do vyhnanství ve Dvoře Králové. Nemyslí to s nimi zle, vždyť je to muž, který pro jejich záchranu během povodní v roce 2002 riskoval život a dostal za to přezdívku táta goril. A právě opakování záplav je podle něho to, co gorily v jejich současném pavilonu stále ohrožuje. Co na to ředitel ZOO Miroslav Bobek? To se dovíte v reportáži Davida Vondráčka.

Přehrát vše

Související