iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 5. 2013
21:40 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
8735
zhlédnutí

Reportéři ČT

Marie Benešová žaluje bojovníky proti korupci — Povolání: falešný pirát v Somálsku — Opat-chuligán Anastáz Opasek

36 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Marie Benešová žaluje bojovníky proti korupci

  1:12 do playlistu

  Marie Benešová žaluje bojovníky proti korupci
  Proslula výroky o justiční mafii a bojem proti propuštění katarského prince z vazby. Pověst protikorupční bojovnice posiluje i svými veřejnými proklamacemi. Jenže s touto pověstí se neshoduje skutečnost, kterou odhaluje reportáž Karla Vrány. Ten zjistil, že advokátní kancelář Marie Benešové zastupuje Ústecký kraj, který je korupcí proslulý. A proti komu tento kraj zastupuje? Právě proti těm, kteří se tu s korupcí pokoušejí něco dělat.

 • Povolání: falešný pirát v Somálsku

  13:13 do playlistu

  Povolání: falešný pirát v Somálsku
  Být pirátem v Somálsku je zřejmě výnosné povolání. Ale taky dost riskantní. Možná je lepší si na piráta jen hrát a svůj vymyšlený příběh prodávat západním novinářům v bezpečí přístavu. Že se tím dá dobře živit, zjistili čeští filmaři, kteří ve spolupráci s Českou televizí točili v Africe o somálských pirátech dokumentární film. Když se z jejich piráta vyklubal po několika měsících podvodník, zmocnilo se jich zoufalství nad zmarněným dílem - než zjistili, že vlastně takhle je ten příběh ještě zajímavější. O pirátech natáčela reportérka Aneta Snopová.

 • Opat-chuligán Anastáz Opasek

  23:26 do playlistu

  Opat-chuligán Anastáz Opasek
  Před třemi týdny jsme si připomněli sto let od narození opata chuligána, čili Anastáze Opaska. Tuto přezdívku hrdě nosil od svého věznění v komunistickém žaláři v Leopoldově. Poslední léta strávil jako představený benediktinského kláštera svaté Markéty na pražském Břevnově. A právě tady ho poznala autorka naší poslední reportáže Monika Le Fay.

Přehrát vše

Související