iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 12. 2012
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

16 hlasů
12666
zhlédnutí

Reportéři ČT

Protesty proti návratu komunistů — Soudní proces s Vladimírem Kotroušem — Tajemství Devíti křížů

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Protesty proti návratu komunistů

  1:11 do playlistu

  Protesty proti návratu komunistů
  Třiadvacet let po listopadu 1989 se komunisté vracejí. Společně se sociální demokracií nyní vládnou v deseti ze třinácti krajů. A pouze ve třech krajích – zlínském, ústeckém a jihočeském – dali lidé najevo svou nevoli. A jenom v jižních Čechách hodlají v protestech pokračovat. Tahounem odporu proti novodobým krajským tajemníkům jsou studenti třeboňského gymnázia. V jižních a severních Čechách natáčel reportér Karel Vrána.

 • Soudní proces s Vladimírem Kotroušem

  11:20 do playlistu

  Soudní proces s Vladimírem Kotroušem
  Šest let vězení a desetiletý zákaz práce u policie. To je zatím nepravomocný trest pro bývalého šéfa pražských strážníků Vladimíra Kotrouše. Obžaloba prokázala, že si řekl o úplatky. Chtěl je dostávat každé tři měsíce od autoservisu, kterému dávala městská policie práci. Úplatky měly dosáhnout výše milion dvě stě tisíc. Soudní proces sledoval reportér Filip Černý.

 • Tajemství Devíti křížů

  22:13 do playlistu

  Tajemství Devíti křížů
  Kdo z nás, kteří pravidelně projíždíme kolem Devíti křížů na D1, si uvědomuje, že tady nejde jen o náhodný název pro motorest a benzínovou pumpu? Kdo tady vystoupil z auta a udělal si krátkou procházku lesem na místo, z něhož název pochází? Tady, asi pět set metrů od známého odpočívadla, je možná místo posledního odpočinku osmi obětí nešťastného vraha, který nakonec obrátil zbraň sám proti sobě. Na památku tohoto mordu se zde tyčí devět křížů. Je to jen pověst, legenda, výmysl? Naši reportéři Aneta Vojtěchová a Zdeněk Lenc se to pokusili zjistit.

Přehrát vše

Související