iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 10. 2012
21:25 na ČT1

1 2 3 4 5

16 hlasů
11300
zhlédnutí

Reportéři ČT

Dluhy správcovské firmy Key Investments — Půl miliardová zpronevěra zlínského advokáta — Příběh Františka z filmu Všichni dobří rodáci

36 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dluhy správcovské firmy Key Investments

  1:09 do playlistu

  Dluhy správcovské firmy Key Investments
  Provádět riskantní finanční operace, to chce odvahu, štěstí a taky trochu zkušeností. Tedy pokud investujete vlastní peníze. Politici ze čtyř českých měst ale vlastní peníze nepoužívali. Používali veřejné prostředky. A štěstí tedy rozhodně neměli. Radnicím teď hrozí, že by mohly přijít o stovky milionů korun. Svěřily je správcovské firmě Key Investments, která na jaře zkrachovala. Nechala po sobě jenom dluhy a spoustu cenných papírů, které jsou bez valné ceny. Co na to investující politici? To zjišťoval reportér Filip Černý.

 • Půl miliardová zpronevěra zlínského advokáta

  15:45 do playlistu

  Půl miliardová zpronevěra zlínského advokáta
  Zlínský advokát Milan Holomek se možná zapíše do historie. Je podezřelý z toho, že zpronevěřil peníze svých klientů a obchodních partnerů ve výši půl miliardy korun. Jde o prostředky, které mu svěřili do úschovy, případně k finančnímu zhodnocení. Před rokem ho policie obvinila ze zpronevěry a minulý týden soud rozhodoval o jeho vzetí do vazby. Pro jeho klienty mají však vyšetřovatelé špatnou zprávu: na účtech advokáta peníze nejsou. O případ se zajímala reportérka Stáňa Raupachová.

 • Příběh Františka z filmu Všichni dobří rodáci

  25:05 do playlistu

  Příběh Františka z filmu Všichni dobří rodáci
  Všichni dobří rodáci režiséra Vojtěcha Jasného jsou perlou české kinematografie. Před měsícem zemřel hlavní hrdina filmu, herec Radoslav Brzobohatý. Jeho sedlák František vzdorující komunistickému režimu měl skutečnou předlohu: Františka Slimáčka z moravské Kelče. Jaký byl František doopravdy? A jak se jeho osud lišil od toho filmového? Odpovědi na tyto otázky hledal reportér Karel Vrána.

Přehrát vše

Související