iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 4. 2012
22:25 na ČT1

1 2 3 4 5

17 hlasů
14881
zhlédnutí

Reportéři ČT

Černá stavba hliníkárny v přírodním parku — Speciální pojistka horolezci nestačila — Cesta dětí z ústavu do pěstounské péče

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Černá stavba hliníkárny v přírodním parku

  1:11 do playlistu

  Černá stavba hliníkárny v přírodním parku
  O stavbách načerno už jsme v našem pořadu vysílali. Tehdy šlo o ruskou vesnici, kterou u Karlových Varů postavil ruský podnikatel Nikolaj Stěpanov. Měl štěstí, že na stavebním úřadu tehdy seděla proslulá úřednice Ivana Doubová, která děrevňu dodatečně legalizovala. V našem novém případě jde o černou stavbu slévárny hliníku. Tu si ve středočeské Kamenici postavila ve svém areálu firma Strojmetal. Nezastavil ji ani odpor místního úřadu: ten nevydal územní rozhodnutí, ani stavební povolení a zastupitelstvo dokonce změnilo územní plán. Co s černou stavbou bude, zjišťoval reportér Filip Černý.

 • Speciální pojistka horolezci nestačila

  14:16 do playlistu

  Speciální pojistka horolezci nestačila
  Když pan Grätzbach přežil pád z vrcholu hory, měl pocit, že se podruhé narodil. Přestože letěl 300 metrů skalnatým žlebem, nic se mu nestalo. Jenže brzy zjistil, že právě to je v očích pojišťovny mínus. Odmítla mu proplatit náklady za záchrannou akci. Jako horolezec si právě pro takové případy platil speciální pojistku. Jaký háček úředníci z pojišťovny našli? To uvidíte v reportáži Davida Macháčka.

 • Cesta dětí z ústavu do pěstounské péče

  25:36 do playlistu

  Cesta dětí z ústavu do pěstounské péče
  Že děti z nefungujících rodin nemusí skončit v ústavech, ukazuje příklad pěti sourozenců z Turnova. Byt, ve kterém bydleli, zapůsobil na jejich známé tak dramaticky, že se z nich vlastně přes noc stali pěstouni. Dětem zajistili nový domov a dokázali na úřadech vybojovat, aby děti neroztrhly. Je to důkaz, že se Česko může zbavit nálepky země s největším počtem děti v ústavech, nebo je to jen výjimečný případ? Reportáž připravila reportérka Jana Neumannová.

Přehrát vše

Související