iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 8. 2011
22:15 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
20456
zhlédnutí

Reportéři ČT

Vyplacení fary s kaplí v Trmicích — Lhůta pro zpochybnění otcovství — Stavba větrné elektrárny v rumunském Banátu

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vyplacení fary s kaplí v Trmicích

  1:15 do playlistu

  Vyplacení fary s kaplí v Trmicích
  Letos v dubnu jsme odvysílali reportáž o farnosti v severočeských Trmicích. Je to dost kuriózní případ, jako první farnost u nás skončila kvůli dluhům v konkursu. Pro tamního faráře a jeho ovečky to nevypadalo příliš dobře. Zdálo se, že přijdou nejen o kostel, ale i o faru s kaplí a hřbitovem. Teď, po půl roce, se ale v Trmicích stále slouží bohoslužby a tamní farář říká, že je to boží zázrak. Proč, to uvidíte v reportáži Karla Vrány.

 • Lhůta pro zpochybnění otcovství

  13:15 do playlistu

  Lhůta pro zpochybnění otcovství
  Je to nenápadná změna, přitom může převrátit život tisícům rodin. V první řadě mužům, kteří pochybují o svém biologickém otcovství. Ale i jejich dětem a ženám. Pokud testy DNA prokáží, že pochybující otec měl na své pochyby nárok a jeho dítě není vlastně jeho, bude zbaven svých rodičovských povinností včetně placení alimentů. Podmínkou je, že to musí stihnout do tří let věku dítěte. Tato lhůta je oproti dnešku mnohem delší, dosud byla pouze půlroční. Novelu zákona o rodině budou poslanci projednávat po svém návratu z prázdnin začátkem září. Jak to bude s určováním otcovství, o to se zajímal reportér David Vondráček.

 • Stavba větrné elektrárny v rumunském Banátu

  24:40 do playlistu

  Stavba větrné elektrárny v rumunském Banátu
  Je málo takových míst jakým je rumunský Banát. Unikátní horská oblast, kam se před 180 lety odstěhovali Češi za prací a žijí tam dodnes v šesti českých vesnicích. Na rozdíl od nás si tam uchovali tradiční venkovský způsob života, který tady civilizace už dávno převálcovala. Teď se ale moderní technika dostává i tam. V bezprostřední blízkosti českých vesnic mají vyrůst desítky větrných elektráren. A nejen místní se bojí, že větrný park nevratně naruší prostředí zdejšího Národního parku. Do Banátu se vypravil reportér Lukáš Landa.

Přehrát vše

Související