iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 5. 2011
22:25 na ČT1

1 2 3 4 5

19 hlasů
21342
zhlédnutí

Reportéři ČT

Nepůvodní diplomová práce — Dětský hospic ve Vraňanech — Boj podnikatele s firmou ČEZ

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nepůvodní diplomová práce

  1:12 do playlistu

  Nepůvodní diplomová práce
  Kauza plzeňských práv ukázala, že je třeba ostřeji sledovat kvalitu vysokých škol u nás. Jejich živelný nárůst je vykoupen sníženou kvalitou titulů. V našem případě jde o nepůvodní práci, která zjevně opisuje od jiných. Soukromá Vysoká škola podnikání v Ostravě za ni udělila červený diplom a práci hájí i přes výtky odborníků. Na diplomovou práci se blíže podíval reportér Lukáš Landa.

 • Dětský hospic ve Vraňanech

  13:25 do playlistu

  Dětský hospic ve Vraňanech
  Kde skončilo 30 milionů určených na stavbu dětského hospice ve Vraňanech? Ministerstvo zdravotnictví dalo dotaci do té doby neznámému občanskému sdružení a výsledek… Místo hospice pro děti hrubá stavba v polích a spousta nezodpovězených otázek. Garantem projektu se tehdy stala Zuzana Paroubková, dnes se od něho distancuje. Samo udělení dotace, schválené náměstky Markem Šnajdrem a Markétou Hellerovou, působí dojmem, že sáhnout si na státní miliony je pro někoho až neskutečně snadné. Kde skončily dotace na dětský hospic, po tom pátrala reportérka Aneta Snopová.

 • Boj podnikatele s firmou ČEZ

  27:56 do playlistu

  Boj podnikatele s firmou ČEZ
  David kontra Goliáš, tak by se dal nazvat příběh soukromého podnikatele ze středočeských Kosořic. Ten se pustil do boje proti elektrárenskému gigantu, společnosti ČEZ. Ta mu smluvně zaručila dodávku kvalitní energie na pilu a sušičku dřeva, díky tomu nakoupil drahé stroje. Jenomže dodávka energie opakovaně selhávala, a jeho provoz tak několik let stojí, což ho málem přivedlo k bankrotu. Ten mu stále hrozí i přesto, že v bitvě s obrem dosáhl důležitého vítězství. Jak vše probíhalo, zachytila reportérka Andrea Máslová.

Přehrát vše

Související