iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 10. 2010
21:35 na ČT1

1 2 3 4 5

104 hlasů
22796
zhlédnutí

Reportéři ČT

Metrostav šetří na stavbě tunelu Blanka — Vyvedení peněz z arbitráže Diag Human — Vyhoštění z lázní Karlova studánka

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Metrostav šetří na stavbě tunelu Blanka

  1:05 do playlistu

  Metrostav šetří na stavbě tunelu Blanka
  Říká se do třetice všeho dobrého. To ale neplatí pro firmu Metrostav. Při stavbě tunelu Blanka se Metrostavu třikrát propadla země. Dvakrát v pražské Stromovce, jednou na zahradě ministerstva kultury. Muselo se to stát do třetice, aby začalo pořádné šetření. To odhalilo, jak šlendriánsky se největší český tunel staví. Metrostav nedodržuje předepsané postupy, dokonce šetří na materiálu, aby si usnadnil práci a více vydělal. Ostatně proč by to nedělal, když selhává i kontrola, kterou si najalo vedení magistrátu. Situací okolo tunelu Blanka se zabývala reportérka Jana Neumannová.

 • Vyvedení peněz z arbitráže Diag Human

  12:18 do playlistu

  Vyvedení peněz z arbitráže Diag Human
  V březnu jsme rozlítili některé české politiky, když jsme přišli na něco, na co jsme podle nich zřejmě přijít neměli. Zveřejnili jsme, že z největšího tuzemského obchodního sporu, arbitráže Diag Human, se kdosi skrytě pokouší vyvést peníze českých daňových poplatníků na anonymní zahraniční účty. Ve vší skromnosti: přispěli jsme k tomu, že stát nepřišel možná i o víc než tři miliardy korun. Politici nás přitom osočovali, že se v cizím žoldu snažíme poškodit český stát. Dnes víme ještě víc než tehdy a můžeme říct, že operace to byla ještě podezřelejší, než se nám zdálo. Jedna z karibských firem má totiž stejnou adresu, jakou pro svůj byznys používal odsouzený tunelář Tomáš Pitr. Byl to přímo on, kdo si chtěl na státní miliardy sáhnout? Nebo že by někdo z jeho politických ochránců? Po tom pátral reportér Michael Fiala.

 • Vyhoštění z lázní Karlova studánka

  24:15 do playlistu

  Vyhoštění z lázní Karlova studánka
  Následující příběh je jak vystřižený z díla ruského klasika. Ale stalo se to u nás, ve státních lázních Karlova studánka. Jejich ředitel vyloučil z pobytu pacienta kvůli několika vcelku malicherným důvodům. Vyhazov ale následoval po návštěvě místopředsedy Poslanecké sněmovny Lubomíra Zaorálka, který k pacientům pronesl politickou řeč během oběda. Tomuto pacientovi zhořklo sousto v ústech, proto se proti agitaci ohradil. A problém byl na světě. Krátce po svém protestu byl ze státních lázní bez milosti vyloučen. Proto se domnívá, že v pozadí byla politika, lépe řečeno ředitelova snaha zavděčit se mocnému muži. V Karlově studánce natáčel reportér Lukáš Landa.

Přehrát vše

Související