iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 2. 2010
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

29 hlasů
23384
zhlédnutí

Reportéři ČT

Ohrožení sklářské školy — Stavba silnice se svolením zesnulého — Překvapivý rozsudek v péči o dítě

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ohrožení sklářské školy

  1:14 do playlistu

  Ohrožení sklářské školy
  Sklářské škole v Kamenickém Šenově hrozí zánik. Na první pohled nejde o nic mimořádného, školy přece vznikají a zanikají, podle toho, jak se mění společenské poměry a potřeby. Jenže tahle škola už prokázala značnou odolnost v proměnách času, se svou stopadesátiletou tradicí je nejstarší svého druhu na světě. A životaschopnost dokazuje i dnes, studenti o ni mají stále zájem. Současné poměry přesto nepřežije, pokud nezíská milion korun. Krajští politici totiž rozhodli, že takovou částku škole nedají. Je to šetření na správném místě? Odpovědi hledal reportér David Macháček.

 • Stavba silnice se svolením zesnulého

  14:12 do playlistu

  Stavba silnice se svolením zesnulého
  Může mrtvý člověk podepsat smlouvu? Selský rozum napovídá, že nikoli. Duchařské historky tu však vždycky byly, jsou a budou, je to zkrátka oblíbený lidový žánr. Horší je, když se duchařským historkám oddává státní úřad, v tomto případě ředitelství silnic a dálnic v Brně. Kdysi dokázal oživit mrtvé, aby mu podpisem stvrdili prodej vlastního pozemku na stavbu silnice. A to bylo v dobách komunismu, kdy u nás vlád vědecký světový názor. Pozoruhodné je, že úřad se chová dodnes tak, jako by zombee opravdu existovaly. Po podpisu pátrala reportérka Jana Neumannová.

 • Překvapivý rozsudek v péči o dítě

  23:21 do playlistu

  Překvapivý rozsudek v péči o dítě
  Nad některými výkony české justice zůstává prostě rozum stát. To uvidíte i v našem dalším příběhu. Jde v něm o jedenáctiletou Marušku, o níž jsme už vysílali před dvěma měsíci. Dívka už půl roku neviděla svou matku, protože si ji nevlastní otec odvezl do Německa a před matkou ji skrývá. Přitom to není únos. Umožnil mu to překvapivý rozsudek krajského soudu v Ústí nad Labem. Reportérka Markéta Dobiášová se podruhé vypravili do Německa, abychom zjistili, zda paní Hochová uspěje u německých úřadů se svým nárokem vídat dceru.

Přehrát vše

Související