iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 11. 2009
21:35 na ČT1

1 2 3 4 5

57 hlasů
32739
zhlédnutí

Reportéři ČT

Diplomové práce z plzeňské fakulty práv — Boj o ukradený obraz Toyen — Utajená etnická čistka v Československu

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Diplomové práce z plzeňské fakulty práv

  1:08 do playlistu

  Diplomové práce z plzeňské fakulty práv
  Když před několika týdny vypukla aféra plzeňských práv, objevily se - mimo jiné - pochybnosti o studiu chomutovské primátorky Ivany Řápkové. Proto jsme se zajímali o její diplomovou práci. Autorka ji zpřístupnit nechtěla a nebyla ani v univerzitní knihovně. Tam jsme ovšem narazili na jinou, taky zajímavou práci. Je z roku 2003 a je zatím zřejmě nejkřiklavějším šlendriánem, za který byl v Plzni udělen titul doktora práv. S prací chomutovské primátorky ji spojuje stejné téma i vedoucí - docent Milan Kindl. Diplomové práce zkoumali reportéři Michael Fiala a David Havlík.

 • Boj o ukradený obraz Toyen

  10:45 do playlistu

  Boj o ukradený obraz Toyen
  Obchodovat s obrazy znamená být neustále ve styku s povznášejícím světem umění. Jenže ani povznášející svět umění neudělá z darebáka dobrého člověka, někdy spíš naopak. Metody některých obchodníků s obrazy jsou prostě způsoby podsvětí, byť jde o lidi, kteří mají navenek slušnou pověst. To je i případ obrazu Severní krajina od jedné z nejznámějších českých malířek Toyen. Rodině, které obraz patří, ho kdosi ukradl už před patnácti lety, a i když je obraz takřka na dosah, stále o něj marně bojuje. Příběh ukradeného obrazu zaznamenala reportérka Jana Neumannová.

 • Utajená etnická čistka v Československu

  24:07 do playlistu

  Utajená etnická čistka v Československu
  O Stalinově Sovětském svazu je známo, že se s národnostními menšinami šíbovalo od čerta k ďáblu jen proto, že nesouhlasily s bolševickým režimem. Ale že se něco podobného dělo i u nás, o tom ví jen pár zasvěcených. Šlo o dva a půl tisíce Chorvatů, kteří žili několik století na jižní Moravě. Po komunistickém puči je dobytčáky převezly na druhou stranu země. Za historií se vypravil reportér David Vondráček.

Přehrát vše

Související