iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 10. 2009
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

66 hlasů
21713
zhlédnutí

Reportéři ČT

Do vězení s medailí za hrdinství — Šumavský kůrovec — Morální nárok na vilu

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Do vězení s medailí za hrdinství

  1:00 do playlistu

  Do vězení s medailí za hrdinství
  Pan Barkoci je romský policista z Ostrova nad Ohří, jeden z těch, kteří jsou ukázkovým příkladem integrace do většinové společnosti. Teď ho ze slušné společnosti vyřadili soudci krajského a vrchního soudu. Prý zneužil pravomoci veřejného činitele a má jít do vězení. Rozsudek vyvolává ale tolik pochybností, že by se nedaly spočítat na prstech jedné ruky. O případ se zajímala Eva Tomanová.

 • Šumavský kůrovec

  11:21 do playlistu

  Šumavský kůrovec
  Znáte nějaké téma, kterému by nerozuměli Václav Klaus a Miloš Zeman? Přece jen jsme ale netušili, že hloubají i o tom, jak porazit lýkožrouta smrkového neboli kůrovce v našich šumavských hvozdech. Na druhou stranu je fakt, že jejich názory přitáhly k tomuto velkému problému naši pozornost. Má se kácet, nebo ne? O co na Šumavě vlastně jde? Do šumavských lesů se vydal Filip Černý.

 • Morální nárok na vilu

  26:42 do playlistu

  Morální nárok na vilu
  Možná si pamatujete na kuriózní příběh teplického Žida Yehudy Kollinera, o němž jsme už dvakrát vysílali. Když byl malý, rodiče s ním uprchli před nacisty do Izraele. V Teplicích po nich zůstala obrovská vila, která řízením osudu doputovala až do rukou židovské obce. Naposledy to vypadalo, že příběh skončí happy endem a vila se vrátí původním vlastníkům. Jak to ale nakonec dopadlo? K reportáži o vile se vrací Marek Wollner.

Přehrát vše

Související