iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 7. 2009
21:40 na ČT1

1 2 3 4 5

42 hlasů
15065
zhlédnutí

Reportéři ČT

Jak mongolská rodina přežívá českou krizi — Nájemníci bojují proti Bakalovi. Cena bytů OKD byla při privatizaci podhodnocena.

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jak mongolská rodina přežívá českou krizi

  0:59 do playlistu

  Jak mongolská rodina přežívá českou krizi
  Byly to ponuré vyhlídky: Českem se měly potloukat tlupy zdivočelých cizinců z jihoasijských stepí, kteří měli drancovat a páchat nepravosti. Psali to ještě před půl rokem čeští novináři, ovlivnění ministerstvem vnitra. Tahle spoušť měla být důsledkem toho, že desetitisíce cizinců u nás přijdou kvůli krizi o práci. Nic z toho se nestalo. Jak je to možné? Odpovídá reportáž Davida Vondráčka, který už půl roku sleduje příběh jedné mongolské rodiny.

 • Nájemníci bojují proti Bakalovi. Cena bytů OKD byla při privatizaci podhodnocena.

  12:00 do playlistu

  Nájemníci bojují proti Bakalovi. Cena bytů OKD byla při privatizaci podhodnocena.
  Černouhelná společnost OKD je stále živé téma. Před časem soud nepravomocně osvobodil její bývalé šéfy Koláčka s Otavou, podezřelé z tunelování. Jejich nástupce, finančník Zdeněk Bakala, zase válčí s nájemníky pětačtyřiceti tisíc firemních bytů. Myslí si, že Bakala stejně jako čeští politici je vyšoupli ze hry, proto si stěžují v Bruselu. Říkají, že sliby se mají plnit, i kdyby to mělo znamenat zrušení privatizace OKD. Natáčeli Michael Fiala a David Havlík.

Přehrát vše

Související