iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 6. 2009
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

24 hlasů
15463
zhlédnutí

Reportéři ČT

Starosti z Úhonic — Minulost extremistických stran — Pronájem pražských náplavek

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Starosti z Úhonic

  1:01 do playlistu

  Starosti z Úhonic
  Úhonice, vesnička asi dvacet kilometrů vzdálená od Prahy. Na tak malou obec se však nečekaně často dostává do televizních zpráv. Většina zdejších lidí si ráda postěžuje, ale na kameru nic neřekne, protože se bojí reakce starosty a jeho zástupce. Výjimkou je pan Belušík, kterého naopak představitelé obce považují za kverulanta. Do malebné vísky se špatnou pověstí se vydala reportérka Markéta Dobiášová.

 • Minulost extremistických stran

  10:05 do playlistu

  Minulost extremistických stran
  Výsledky eurovoleb zajímaly i dvě naše pravicově extremistické strany: Dělnickou a Národní. Zatímco ta první uspěla, když s výsledkem nad jedno procento dosáhne na státní příspěvek, ta druhá propadla. Přesto obě strany mnohé spojuje. Nejen podobná ideologie, ale i podobně pochybná minulost. Na minulost extremistických stran se podíval Jan Váca z Mladé fronty Dnes.

 • Pronájem pražských náplavek

  21:32 do playlistu

  Pronájem pražských náplavek
  Mělo to být dobré pro veřejnost, tak zdůvodňoval pražský magistrát pronájem náplavek, čili dlážděných břehů Vltavy, soukromé firmě. Zatím to ale vypadá tak, že je to dobré hlavně pro onu soukromou firmu. Což o to, náplavky jsou sice v perfektním stavu, je možné po nich korzovat i jezdit na kole, ale jen díky tomu, že město do nich napumpovalo z veřejných peněz takřka půl miliardy. Hlavní starost soukromé firmy je teď kasírovat nájemné takřka od každého, kdo se kolem jen mihne. Včetně majitelů lodí, které kotví na vodě. Problém zaujal i exprezidenta Václava Havla, který poskytl exkluzívní rozhovor naší reportérce Rebece Bartůňkové.

Přehrát vše

Související