iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 3. 2009
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

144 hlasů
29608
zhlédnutí

Reportéři ČT

Javorné kontra Horní Bradlo — Pražský voják Josef Mašín — Vyšetřování poslance Wolfa

36 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Javorné kontra Horní Bradlo

  1:09 do playlistu

  Javorné kontra Horní Bradlo
  Co komunismus spojil, demokracie nerozdělí. Tak by se dal popsat příběh malé obce Javorné na Vysočině. Ta se totiž marně pokouší vymanit z bratrského objetí vesnice Horní Bradlo a připojit se ke Krásnému, kam tradičně a logicky patřila. Jenže Horní Bradlo má svého menšího souseda už od bolševických časů natolik rádo, že ho nechce pustit. Do obou obcí se podíval reportér David Macháček.

 • Pražský voják Josef Mašín

  10:08 do playlistu

  Pražský voják Josef Mašín
  Jméno Mašín je u nás dostatečně známé. Nejen díky bratrům Mašínovým, kteří se v padesátých letech pokoušeli o ozbrojený odpor proti komunistům, ale i kvůli jejich otci, legendárnímu členovi odbojové skupiny Tří králů. Přesto jsou ještě kapitoly, které o nich nevíme. Jedna se váže k právě uplynulému výročí nacistické okupace před sedmdesáti lety. Do historie se vrátil reportér Karel Vrána.

 • Vyšetřování poslance Wolfa

  19:07 do playlistu

  Vyšetřování poslance Wolfa
  Kolem vyšetřování čerpání dotací poslance Wolfa je podezřele rušno. Premiérův emisar Dalík žádal našeho reportéra, aby o případu netočil. Policie prověřuje, zda se poslanec Wolf nedopustil podvodu v souvislosti s milionovými dotacemi ministerstva životního prostředí. Ty získal v roce 2005, kdy úřadu šéfoval lidovec Libor Ambrozek. Přestože policie na konci loňského roku oznámila, že se vyšetřování chýlí ke konci, už tři měsíce se nic neděje. Možná je to proto, že poslanec Wolf má dobré styky díky tomu, že pomáhá při schvalování zákonů vládě. Natáčel reportér Dalibor Bártek.

Přehrát vše

Související