iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 12. 2008
20:35 na ČT1

1 2 3 4 5

175 hlasů
11938
zhlédnutí

Reportéři ČT

Norské ryby, páchnoucí českou korupcí. Kauza Rybenor. — Stihne železniční stanici v Ústí nad Orlicí stejný osud jako pražský Těšnov?

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Norské ryby, páchnoucí českou korupcí. Kauza Rybenor

  1:01 do playlistu

  Norské ryby, páchnoucí českou korupcí. Kauza Rybenor
  Na tom, že je korupce v Česku rozšířená a většinou beztrestná, se asi shodneme. A to aniž bychom si museli ověřovat, že podle Transparency International je na tom jen devět ze sedmadvaceti zemí Evropské unie ještě hůř. I proto stojí za pozornost ojedinělé tresty, které vynesl liberecký soud v případu Rybenor. Reportáž o krachu česko-norské továrny na zpracování ryb, kolem které se pohybovali lidé s vysokým politickým krytím, jsme vysílali v březnu. Mezi Norskem a Českem tehdy létala vzájemná obvinění a mluvilo se o možné mezinárodní arbitráži. Zatím nepravomocný liberecký rozsudek z konce října, podle kterého by měla trojice konkursních správců Rybenoru strávit celkem osm let za mřížemi kvůli převzetí úplatku, je prvním zřetelným slovem ve složité kauze.

 • Stihne železniční stanici v Ústí nad Orlicí stejný osud jako pražský Těšnov?

  24:42 do playlistu

  Stihne železniční stanici v Ústí nad Orlicí stejný osud jako pražský Těšnov?
  Ochránci kulturních památek zaspali a České dráhy toho využily. Jednomu z našich nejpůvabnějších nádraží zbývají poslední měsíce života. Nádraží v Ústí nad Orlicí má vyletět do povětří jako vyletěla cenná stavba pražského Těšnova na vrcholu normalizace. Taky ústecko-orlickou stanici považují památkáři za ukázku kvalitní architektury. Jenže než stihli nádraží prohlásit za kulturní památku, obstaraly si železničáři demoliční výměr. A zdá se, že nálož s dynamitem už nikdo nezastaví.

Přehrát vše

Související