iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 6. 2008
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

24 hlasů
8311
zhlédnutí

Reportéři ČT

Plýtvání Ředitelství silnic a dálnic — Vymáhání odškodnění z havárie u Nažidel — "Chci se zbavit svéprávnosti"

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Plýtvání Ředitelství silnic a dálnic

  1:17 do playlistu

  Plýtvání Ředitelství silnic a dálnic
  Už dvakrát jsme se v našem pořadu zabývali otázkou, proč čeští silničáři staví jedny z nejdražších dálnic v Evropě. Následující reportáž potvrzuje staré dobré rčení: ryba smrdí od hlavy. Reportér Filip Černý totiž zjistil, že Ředitelství silnic a dálnic sídlí v nájmu, za který platí zbytečně vysoké částky. Přitom původně - jak už to tak bývá - se do něj úředníci stěhovali, aby ušetřili.

 • Vymáhání odškodnění z havárie u Nažidel

  15:04 do playlistu

  Vymáhání odškodnění z havárie u Nažidel
  Byla to nejtragičtější havárie autobusu u nás. Před pěti lety u Nažidel zahynulo dvacet lidí. Pozůstalí se dodnes marně domáhají oškodnění za ztracené životy svých blízkých. Soudy se totiž nechávají obalamutit formálním trikem dopravce a majitele cestovky. Těm stačilo své staré firmy zrušit a založit nové, aby unikli odpovědnosti. Jediným potrestaným je tak šofér autobusu, který si už odseděl polovinu osmiletého trestu. K případu se vrátila reportérka Mercedes Wimmerová.

 • "Chci se zbavit svéprávnosti"

  23:57 do playlistu

  "Chci se zbavit svéprávnosti"
  Miloslav Drábek se ukrývá před světem, protože o sobě ví, že je naivní trouba. Šestačtyřicetiletý muž se skrývá před světem a chce být zbaven svéprávnosti, aby zase někomu nenaletěl. Už naletěl dvěma vykutáleným kamarádům, kteří si na něj vzali půjčky u banky a auto na leasing. Nám se podařilo do příběhu vstoupit těsně předtím, než se ho vypečená dvojka chystala připravit i o byt. S Miloslavem Drábkem si povídal reportér David Vondráček.

Přehrát vše

Související