iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 4. 2008
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

29 hlasů
5758
zhlédnutí

Reportéři ČT

Dotace na čističky odpadních vod — Podivná kolaudace ve Vyškově — Vyšetřování úmrtí horníka Jana Gerycha

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dotace na čističky odpadních vod

  1:21 do playlistu

  Dotace na čističky odpadních vod
  Česko má přijít o více než třináct miliard korun na dotacích od Evropské unie. Desítky obcí s více než dvěma tisíci obyvateli počítaly s těmito penězi na vybudování čističek odpadních vod. Ty musejí stát do roku 2010. Jenže Brusel řekl ne a zklamaní žadatelé začali obviňovat cizí úředníky z házení klacků pod nohy. Zase ta zrádná unie! Přitom za problémy si radnice můžou samy. Dopustily, aby nad veřejnými zájmy převládly ty soukromé. Kde vezmeme peníze na naše čističky, po tom pátral reportér Jiří František Potužník.

 • Podivná kolaudace ve Vyškově

  15:22 do playlistu

  Podivná kolaudace ve Vyškově
  Úředníci ve Vyškově mají podivný pohled na na spravedlnost. Vidí jen to, co se jim hodí. Za užívání nezkolaudovaného domu dokáží místnímu podnikateli dávat desetitisícové pokuty. Ale že ten samý nezkolaudovaný dům užívá i město - to už stavební úřad blahosklonně přehlíží a hraje si na slepého. Stejnou protekci má u úředníků i rodina dalšího vyškovského podnikatele. Úředníci byli pořádně zaskočeni, když jsem jim až na stůl přinesli důkazy a natočili je při trapném vymlouvání. Ve vyškově natáčel reportér David Macháček.

 • Vyšetřování úmrtí horníka Jana Gerycha

  24:12 do playlistu

  Vyšetřování úmrtí horníka Jana Gerycha
  Co se stalo 4.března 2005 v dole Paskov, to ví jen pětatřicetiletý horník z Ostravy. On jediný byl svědkem smrtelného úrazu svého kolegy Jana Gerycha. Jenže mluvit o tom nechce. Podle oficiálních závěrů se rozbil stroj, u kterého oba pracovali. Otázka je, kdo za to může, když horníci žádnou chybu neudělali. Ruce si myje i vlastník dolu, společnost OKD. Takže smrt na pracovišti, za kterou může jen slepá náhoda? S tím rodina zemřelého mladého muže nesouhlasí a chce vědět víc. Zatím naráží jen na lhostejnost a hradbu mlčení. Jaké je vysvětlení celého případu, to se snažila zjistit reportérka Rebeka Bartůňková.

Přehrát vše

Související