iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
7. 5. 2007
22:30 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
5638
zhlédnutí

Reportéři ČT

Úřední lichva a pykající lidé — Ublížení policisté proti cukrovkáři — Léčebné postupy šoféra autobusu

26 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Úřední lichva a pykající lidé

  1:07 do playlistu

  Úřední lichva a pykající lidé
  Úřednický omyl dokáže jediným razítkem udělat z tisícového dluhu milionový. Na začátku března jsme v reportáži usvědčili soud, vymahače i exekutory, jak romské rodině Kotasových ničí život a místo desítek tisíc po ní chtějí statisíce. Nápravu zjednalo až naše natáčení. Vypátrali jsme další tři rodiny postižené úřednickou chybou a sledovali, zda vymahači opraví nesmyslný dluh i jim. Věci se opět daly do pohybu až tehdy, kdy vše začala natáčet televizní kamera a náš reportér David Macháček.

 • Ublížení policisté proti cukrovkáři

  8:46 do playlistu

  Ublížení policisté proti cukrovkáři
  Jak myslíte, že může dopadnout obžaloba z napadení veřejného činitele, v níž proti sobě stojí výpověď údajného útočníka a dvou policistů? Policistova výpověď bývá obvykle vnímána jako ta přesvědčivější. Dva policisté z naší další reportáže však soud nepřesvědčili. Soud neuvěřil tomu, že by se postarší muž se silnou cukrovkou pustil sám o sobě do křížku se dvěma mladými urostlými hejsky v civilu. Naopak, všechno napovídá tomu, že strážci zákona se poněkud vymkli kontrole. Přesto u policie slouží dál. Jak je to možné, po tom pátrala reportérka Rebeka Bartůňková.

 • Léčebné postupy šoféra autobusu

  16:58 do playlistu

  Léčebné postupy šoféra autobusu
  Řidič autobusu z Bratislavy už téměř patnáct let obelhává lidi tvrzením, že je lékař. Ačkoli má pouze nedokončené středoškolské vzdělání, ohromuje pacienty profesorskými tituly z mnoha světových univerzit. Sděluje lidem děsivé diagnózy a radí léčbu, která je často na hranici hazardu se životem. Jak je možné, že mu to prochází? Jeho metody vyzkoušela reportérka Mercedes Wimmerová.

Přehrát vše

Související