iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 1. 2006
21:35 na ČT1

1 2 3 4 5

64 hlasů
5444
zhlédnutí

Reportéři ČT

Principy české demokracie — Zámek na odstřel — Sterilizace žen

28 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Principy české demokracie

  0:55 do playlistu

  Principy české demokracie
  Ani patnáct let od listopadu není jasné, zda česká policie chápe principy demokracie. Svědčí o tom případ publicisty Stanislava Pence. Policie ho totiž chce poslat za mříze kvůli tomu, že si na tiskové konferenci dovolil položit otázku. Ptal se na minulost velitele zásahu proti účastníkům technoparty Czechtek. Policie jej obvinila, přestože Pencova otázka měla své oprávnění. Reportáž připravil Lukáš Landa.

 • Zámek na odstřel

  8:32 do playlistu

  Zámek na odstřel
  Rožmitál je malé, zapadlé městečko na úpatí Brd. Ale pyšní se historií, jakou by mu mohla mnohem větší města závidět. Odsud v patnáctřém století vycházel Jaroslav Lev z Rožmitálu na svou pouť z Čech až na konec do světa a o tři století později odsud vyletěla do světa taky česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Jenže s přítomností to už tak slavné není. Když jsem se tu před Vánocemi zastavil a obcházel pozůstatky sgrafitové stěny zámku, kladl jsem si otázku, jakou mši by asi rožmitálský kantor složil, kdyby viděl zámek v dnešní podobě. A jaký vztah to vlastně máme ke své slavné minulosti, když jsme tuto skvělou památku nechali tak upadnout, pro Vás natáčel Michal Komárek.

 • Sterilizace žen

  16:20 do playlistu

  Sterilizace žen
  Byly u nás nedobrovolně a nezákonně sterilizovány ženy - a to převážně ženy romské? Je to rok a čtyři měsíce, kdy jsme přinesli první reportáž na toto téma. Stížnostmi na zákroky, po kterých ženy už nemůžou mít děti, se tehdy začal zabývat ombudsman i ministerstvo zdravotnictví. Lékaři jakoukoli nezákonnou praxi popírali. Na konci loňského vydal ombudsman závěrečnou zprávu - a konstatoval, že sterilizace byla ve více než 50 případech protiprávní. Kauzu sledovala Silvie Kleková.

Přehrát vše

Související