iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 10. 2005
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

6 hlasů
3729
zhlédnutí

Reportéři ČT

Příběh Viktora Koženého — Brněnský pochod smrti — Těžba uhlí v Beskydech

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Příběh Viktora Koženého

  0:56 do playlistu

  Příběh Viktora Koženého
  Po létech beztrestnosti je legendární pirát z Prahy ve vězení. Zatím je to vazba na bahamském ostrově New Providence, ze které ho soudkyně Carolita Bethelová může už tento týden propustit na kauci. Ať už to tak dopadne, anebo Kožený va vazbě zůstane, bude důležitější teprve další krok: rozhodnutí, jestli ho Bahamy vydají americké justici, anebo ho budou soudit samy. Znamená to, že příběh velkého zločinu na třech kontinentech se uzavírá? A dosáhne na Viktora Koženého nakonec i česká spravedlnost? Spletitý příběh českého Ira z bahamských ostrovů zachytil Michael Fiala.

 • Brněnský pochod smrti

  16:56 do playlistu

  Brněnský pochod smrti
  Před několika měsíci jsme se v našem pořadu věnovali masakru, který se během takzvaného divokého odsunu Sudetských Němců udál v severočeských Postoloprtech. Této temné a dosud stále tabuizované etapy našich dějin se týká i následující reportáž. Předminulý týden se totiž skupina divadelníků rozhodla v Brně uspořádat scénický dokument, který měl připomenout tamní události z prvních poválečných dnů. Konkrétně 50 kilometrový průvod brněnských Němců na hranice s Rakouskem, který vešel ve známost pod názvem Pochod smrti pro vás zaznamenala Lenka Tichá.

 • Těžba uhlí v Beskydech

  26:56 do playlistu

  Těžba uhlí v Beskydech
  Pětadvacet tisíc lidí z okolí malého beskydského města Frenštát pod Radhoštěm se bojí toho, že OKD zplanýruje jejich kouzelnou krajinu. Přesně tolik lidí se podepsalo pod petici, která má zabránit těžbě černého uhlí. Představitelé OKD ovšem tvrdí, že k obavám není důvod a těžbu uhlí neplánují. Nicméně faktem je, že jejich experti už roky připravují geologický průzkum ložiska, které lákalo už komunistické uhlobarony. Jsou obavy lidí oprávněné, nebo je to jen zbytečná hysterie? Podívejte se na reportáž Michala Komárka.

Přehrát vše

Související