iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 10. 2005
21:30 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
2971
zhlédnutí

Reportéři ČT

Záhadná závěť Miroslava Horníčka — Novinář, který chtěl chránit svůj zdroj — Cesta českých zbraní do Kolumbie

36 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Záhadná závěť Miroslava Horníčka

  0:56 do playlistu

  Záhadná závěť Miroslava Horníčka
  Miroslav Horníček po sobě zanechal spoustu nesmrtelných gagů, obrazů a knih, které patří celému národu. Ale zanechal po sobě také miliónový majetek, na který si můžou dělat nárok jen jeho právoplatní dědicové. Problém je, že ani dnes, takřka tři roky od jeho smrti, se přesně neví, kdo to je. Slavný umělec totiž před svou smrtí otázku dědictví zatemnil natolik, že vypukl spor, který musí řešit soud. Kudy vedou cesty k dědictví pro vás natočila Linda Bendová.

 • Novinář, který chtěl chránit svůj zdroj

  18:31 do playlistu

  Novinář, který chtěl chránit svůj zdroj
  Americký expert OSN Charles Jordan zmizel ze svého hotelu Esplanade a o tři dny později se jeho tělo našlo ve Vltavě. Psal se rok 1967, svět byl rozdělen železnou oponou. Není divu, že po jeho smrti se doslova zavřela voda. Tu nedávno rozčeřil svým dokumentem filmař Martin Šmok. Místo toho, aby se vyšetřovatelé vydali po stopě, na kterou je upozornil, dali mu pokutu 40 000 korun. Neodkryl jim totiž zdroj svých informací. Minulý týden ústavní soud vynesl průlomový rozsudek - rozhodl, že dokumentarista byl v právu. Ke kauze se po roce vrátila Andrea Máslová.

 • Cesta českých zbraní do Kolumbie

  26:01 do playlistu

  Cesta českých zbraní do Kolumbie
  Patří morálka do takových oblastí, jako je vývoz zbraní? Nebo zkrátka platí, že byznys je byznys a co není zakázáno, to je dovoleno? Tahle otázka se poprvé vynořila v prvních dnech Československé demokracie a od té doby se v pravidelných intervalech vrací. Mají se například zbraně vyvážet do takových zemí jako je Kolumbie, kde se mohou snadno stát nástrojem k zabíjení civilistů? Nad tím se v následující reportáži zamýšlí Lenka Tichá.

Přehrát vše

Související