iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 6. 2005
22:45 na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
3642
zhlédnutí

Reportéři ČT

Divoký odsun — Nové vedení českého fotbalu — Vězení pro dětské vrahy

37 min | další Publicistika »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Divoký odsun

  0:54 do playlistu

  Divoký odsun
  Před několika týdny jsme si připomínali konec druhé světové války. Po jejím konci začalo účtování - to bylo pochopitelné, správné, ale často také velmi kruté a nespravedlivé. Do dějin vstoupilo pod názvem divoký odsun. Jedna z největších masových poprav na našem území se odehrála v severočeském městečku Postoloprty, kde bylo těsně po osvobození zastřeleno bez soudu 800 lidí - především sudetských Němců, ale i několik Čechů. Tuto takřka neznámou poválečnou kapitolu se rozhodl připomenout divadelník Miroslav Bambušek. Na konci května spolu s několika herci uspořádal čtení z odtajněných archivních dokumentů. Více se dozvíte v reportáži Marka Wollnera.

 • Nové vedení českého fotbalu

  15:15 do playlistu

  Nové vedení českého fotbalu
  Česko má fotbalovou jedenáctku, kterou jí může závidět takřka celý svět. Ale má také své fotbalové funkcionáře, kteří závist zcela určitě nevzbuzují. Pod jejich vedením totiž vypukla snad nejrozsáhlejší korupční aféra v dějinách českého sportu. Vleklou ostudu by mohli zástupci klubů ukončit již tento pátek. Na valné hromadě budou volit nové vedení Českomoravského fotbalového svazu. Nepůjde zdaleka jen o funkce, ale především o to, kdo získá vliv a moc hospodařit s obrovskými penězi. Dnešní fotbal je totiž pro některé české bafuňáře byznysem v řádech miliard korun. Podívejte se na reportáž Dalibora Bártka.

 • Vězení pro dětské vrahy

  26:57 do playlistu

  Vězení pro dětské vrahy
  Jen za minulý rok měli malí vrazi do patnácti let na svědomí 4 lidské životy. Až do nedonedávna nebylo jasné, co s nimi. Od příštího měsíce budou zavíráni do jakéhosi dětského vězení, které se otevře v děčínské čtvrti Boletice. Otevření ústavu ale provázejí rozpaky: děčínský starosta se o projektu dozvěděl z médií a postavil se proti, někteří místní lidé mají strach a novela zákona, která měla vznik ústavu umožnit, stále leží v parlamentu. Kauzu sledoval Michal Komárek.

Přehrát vše

Související