iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 10. 2017
20:00 na ČT24

1 2 3 4 5

6 hlasů
2787
zhlédnutí

90’ ČT24

Vítězové a poražení ze sněmovních voleb

Nové poslanecké tváře a kdo bude chybět

90 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

Přidejte svůj příspěvek

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Vložením komentáře vyjadřujete souhlas s pravidly diskuse. Pokud tato pravidla nedodržíte, váš příspěvek může být upraven či smazán.

Sledujte diskusi emailem

Nahlašte nevhodný příspěvek

Honza 23.10.2017 20:43 (!) reagovat 2 + - 4

problém STANu

Měl jsem představu o tom, že starostové obcí a měst by měli zastávat názor občanů své obce či města. Při jednobarevné republice a výrazném vítězství jedné strany (hnutí) a současných stanoviscích STANu je vidět, že starostové neberou zřetel na rozhodnutí občanů a jdou pouze svým osobním zájmem - být ve Sněmovně ČR

Ondřej 24.10.2017 1:26 (!) reagovat 1 + - 1

Problém je jinde

Žádná strana nechce být obětí politických intrik pana Babiše. Žádná demokratická strana nemá dostatek kapacit pro vyrovnání sil s obrovskou korporací s mediální mocí, ani STAN. Babiš za pomocí médií (svých a jemu nakloněných) půjde proti koaličním partnerům podobně tvrdě, jako šel proti partnerům v dosluhující koalici. Babiš chce vládu s ODS, protože asi doufá v opětovnou přeměnu elektorátu ANO při zničení ODS. Postupná ztráta levicových voličů a naklonění voličů pravice (ODS, SPD). Pokud by neměl Babiš tak obrovskou mediální moc a podprou šéfredaktorů a majitelů médií, asi bych nepovažoval podobný scénář za reálný. Jelikož takovou podporu Babiš má, opětovná změna elektorátu je možná, i pokud ji nezachytí průzkumy veřejného mínění. Obdobnou mediální podporu má i SPD, ačkoliv pan Okamura hovoří o opaku. Nemůžete po žádném subjektu chtít, aby podpořil Babiše. Zisk ANO necelých 30% neznamená, že se vůle jiných voličů musí podřídit ANO. Nemusí. Zájem země není vláda za každou cenu, jak se snažil namluvilt pan Gazdík v Událostech,komentářích, když. odmítnul myšlenku předčasných voleb. Pokud se nenajde podpora pro novou vládu, jsou legitimní nové volby. Pak ať získá pan Babiš třeba 50% a vládne sám, pokud tak rozhodne lid v demokratických volbách. Jenže nové volby nebudou chtít Piráti, KSČM, ČSSD ani STAN a TOP09. Právě obava z nových voleb může být důvodem zrození nové vlády, což je špatné samo o sobě.

Libor Jedlička 23.10.2017 20:16 (!) reagovat 1 + - 5

Kamil Švec- Politici jako vzor?

Kamil Švec - z čeho soudíte že politici by měli být vzor? Jste zastáncem monarchie nebo diktatury "elit"?
Politici jsou odraz svých voličů, tedy voliči jsou stejně špatní jako jimi zvolení poslanci a naopak.

Jája 24.10.2017 10:39 (!) reagovat 0 + - 0

No

Neřekla bych, že jsou obrazem. Myslím, že většina lidí čestných, neohýbajících hřbet se do politiky v dnešní podobě nežene. Každý z nás by se měl sám sebe zeptat, jestli na to, co mu vadí, je schopen vypracovat plán ke změně.

Související