iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 1. 2014
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

12 hlasů
13280
zhlédnutí

Toulavá kamera

Rozhledna v Dlažově — Starý Egypt v Olomouci — Červený Hrádek — Mačkané kameny — Stezka korunami stromů — Muzeum skla a bižuterie

31 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Rozhledna u Dlažova

  1:29 do playlistu

  Rozhledna u Dlažova
  Krásný výhled po krajině jihozápadních Čech, ale taky té za bavorskou hranicí si dopřejeme z rozhledny v Dlažově. Veřejnosti byla zpřístupněna teprve na samém začátku letošního roku, na to, jak se z těchto míst do kraje, vzpomínají ale už pamětníci.

 • Egyptské archeologické nálezy

  6:02 do playlistu

  Egyptské archeologické nálezy
  Do doby starého Egypta se přeneseme na unikátní výstavě v Olomouci. Po letech se tam vrátily poklady ze sbírek arcivévody Josefa Ferdinanda Habsburského. Ten sloužil v Olomouci na počátku 20. století jako velitel pluku.

 • Červený Hrádek

  10:03 do playlistu

  Červený Hrádek
  V Jirkově vás pozveme do Červeného Hrádku. Nenechte se zmást, není to hrad a není ani červený. Hradem býval ve středověku a tehdy zářila do daleka jeho karmínová fasáda.

 • Skleněné kameny

  14:53 do playlistu

  Skleněné kameny
  Lásku ke sklu daly zřejmě Jindřichovi Češkovi z Janova nad Nisou už sudičky do vínku. Jako malý kluk si rád hrál s různými sklíčky a kamínky, který měl doma jeho bratr. Ten se učil mačkářem a nakonec u skla zakotvil i mladší Jindřich.

 • Stezka korunami stromů

  19:51 do playlistu

  Stezka korunami stromů
  Pohled z výšky korun stromů si nikdo z nás moc často nedopřává. Jednou z příležitostí to napravit je Stezka korunami stromů, na kterou se vypravíme na Lipně. A na co se máte připravit? Po lávce postupně vystoupáme až do výšky čtyř desítek metrů.

 • Perličkové kabelky

  24:51 do playlistu

  Perličkové kabelky
  Skleněné korálky z Jablonecka proslavily místní mistry po celém světě. Používaly a stále používají k výrobě nejrůznějších šperků a ozdob. Své místo ale taky našly na malých taštičkách nebo kabelkách, které se hodily při slavnostních příležitostech.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související