iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 8. 2013
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

4 hlasy
10553
zhlédnutí

Toulavá kamera

Město Mšeno — Dřevěné hračky Karla Jirsy — Výlet podél řeky Metuje — Speculum Alchemiae v Praze — Po Labi Hradcem Králové — Móda našich babiček v Klatovech

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Mšeno

  1:41 do playlistu

  Mšeno
  Nejstarší zmínky o středočeském Mšenu pocházejí už z 5. až 6. století, kdy se tu usadili Slované. Dávnou historii města připomíná jeho dolní část, bývalá obec Podolec a pak taky náměstí a jeho okolí.

 • Výrobce hraček

  5:57 do playlistu

  Výrobce hraček
  Dřevěné hračky to sice v době počítačů a elektronických her vůbec nemají v boji o dětskou přízeň snadné, ale přesto se najde dost těch, kteří si s nimi rádi hrají. A najdou se naštěstí i tací, kteří je vyrábějí. Už osm let se rodí taky v dílně Karla Jirsy, kterou najdeme v Pohoří u Dobrušky.

 • Na kole po Policku

  10:06 do playlistu

  Na kole po Policku
  Pokud máte v oblibě poznávání přírodních krás i pamětihodností ze sedla kola, pak vás určitě potěšíme výletem podél řeky Metuje. Můžete ho začít na nádraží v Polici nad Metují, kam vás doveze vlak.

 • Alchymistická dílna

  14:24 do playlistu

  Alchymistická dílna
  Do alchymistické dílny, v níž se v časech vlády Rudolfa II. ze 77 bylin vaříval elixír věčného mládí a kde pobývali slovutní alchymisté i vědci tehdejší doby, vás zavedeme takřka v centru Prahy.

 • Na kole kolem Hradce Králové

  18:46 do playlistu

  Na kole kolem Hradce Králové
  Hradec Králové má turistům co nabídnout. Pamětihodností, které připomínají královskou minulost města, tu najdeme celou řadu. My si tentokrát prohlédneme některé z nich z hladiny Labe. Po té nás proveze loď s velmi výstižným jménem – Královna Eliška.

 • Klatovy za časů našich babiček

  23:03 do playlistu

  Klatovy za časů našich babiček
  Klobouky, bohatá róba zahalující dámské tělo od krku až po kotníky, šněrovačky zakrývající každý faldík. Ano, takhle nějak vypadala móda za časů našich babiček a prababiček, tedy v době, které se říkalo Belle Époque.

 • Soutěž

Přehrát vše