iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 7. 2013
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
8812
zhlédnutí

Toulavá kamera

Státní zámek Náměšť nad Oslavou — Veselokopecký dráteník — Státní hrad Karlštejn — Hrad Helfenburk — Muzeum techniky v Loukově — Na kole z Miletína do Chotěborek

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zámek Náměšť nad Oslavou

  1:41 do playlistu

  Zámek Náměšť nad Oslavou
  Na zámku v Náměšti nad Oslavou připravili pro návštěvníky novinku. Zvou je do časů zdejších pánů, hrabat z rodu Haugwitzů. Panství se zámkem jim patřilo zhruba dvě století, od konce toho osmnáctého až do konce druhé světové války.

 • Dráteník

  6:01 do playlistu

  Dráteník
  Drátenické řemeslo zná většina z nás jen ze starých filmů či knih. Na vlastní oči viděl dráteníka pracovat málokdo. Pokud byste se chtěli o práci, kterou naše prababičky využívaly častěji než si možná myslíme, dozvědět víc, pozveme vás do skanzenu Veselý kopec

 • Noc na Karlštejně

  10:17 do playlistu

  Noc na Karlštejně
  Kdo z nás by neznal Karlštejn? A velmi známý je i filmový muzikál režiséra Zdeňka Podskalského Noc na Karlštejně. Příběh zamilované a trochu žárlivé císařovny a moudrého Otce vlasti slaví letos už čtyřicáté narozeniny.

 • Zřícenina hradu Helfenburg

  14:41 do playlistu

  Zřícenina hradu Helfenburg
  K zajímavým pamětihodnostem jihu Čech patří zřícenina hradu Helfenburg. Najdeme ji nedaleko Bavorova a je jednou z největších u nás. Hrad vystavěli Rožmberkové a trvalo jim přibližně 170 let, než byl hotov.

 • Muzeum techniky

  19:00 do playlistu

  Muzeum techniky
  Pokud máte rádi staré automobily, motocykly a vůbec všechny technické zázraky z časů našich babiček a dědečků, pak se s námi vypravte do muzea techniky v Loukově. Jeho vznik má v tom dobrém slova smyslu na svědomí Pavel Bujárek, kterého stará technika okouzlila.

 • Z Miletína do Chotěborek

  22:59 do playlistu

  Z Miletína do Chotěborek
  Cyklistům tentokrát nabídneme výlet z Miletína do Chotěborek. Miletín už jsme si společně před časem prohlédli, dokonce jsme z něj putovali do okolí, takže nebudeme otálet, šlápneme do pedálů a vyrazíme.

 • Soutěž

Přehrát vše