iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 6. 2013
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

16 hlasů
10527
zhlédnutí

Toulavá kamera

Jablonné nad Orlicí — Pěnkavův dvůr — Geocaching v Praze a okolí — Muzeum církevného umění Plzeň — Soukromý ptačinec ve Vanči na Třebíčsku — Frýdek Místek a okolí

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Jablonné nad Orlicí

  1:37 do playlistu

  Jablonné nad Orlicí
  Jablonné nad Orlicí je zmiňováno jako trhová obec už na konci 11. století. Po celý středověk v něm převládala dřevěná zástavba, která přečkala staletí. Neponičili ji ani švédští vojáci v době třicetileté války.

 • Pěnkavův dvůr

  5:53 do playlistu

  Pěnkavův dvůr
  Pokud máte chuť vypravit se pár století zpátky proti proudu času, stačí vypravit se do Takonína na Benešovsku. Rodina Pěnkavových vám umožní nahlédnout do časů, kterým vládl třeba Karel IV. a trochu si je taky osahat.

 • Geokešink

  10:05 do playlistu

  Geokešink
  Pokud vás nebaví toulat se jen tak bez cíle či hledání dobrodružství, můžete si vyzkoušet novou zábavu, takovou turistickou honbu za pokladem. Stačí si vyhledat souřadnice na internetu a můžete objevovat schránky neboli keše.

 • Muzeum církevního umění

  14:29 do playlistu

  Muzeum církevního umění
  Přímo v centru Plzně zavítáme do bývalého františkánského kostela. Říká se, že je starší než západočeská metropole sama, vyrostl zřejmě už ve třináctém století. Mniši v něm pobývali až do poloviny minulého století, pak je vystřídali studenti a dnes patří místnímu biskupství.

 • Chovatel ptactva

  18:38 do playlistu

  Chovatel ptactva
  Neobvyklý koníček učaroval Soběslavovi Požárovi z Vanče na Třebíčsku. Už od mládí rád choval různé domácí ptactvo a časem si vybudoval hotovou zoologickou zahradu. Před patnácti lety zdědil usedlost po babičce a mohl se své zálibě začít věnovat naplno.

 • Okolí Frýdku

  22:43 do playlistu

  Okolí Frýdku
  U Frýdku-Místku zapátráme, kudy kolem něj vede ta cestička, o které se zpívá ve známé písničce. Naše toulání začneme na kopci Okrouhlá, který sloužíval jako strážní místo. Před několika lety na něm vyrostla telekomunikační věž a ta funguje také jako rozhledna.

 • Soutěž

Přehrát vše