iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 5. 2013
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
7097
zhlédnutí

Toulavá kamera

Katedrála sv. Václava v Olomouci — Kovářská rodina Rálišů — Památník Bible kralické — Na kole kolem Plzně — Boučkovo loutkové divadlo — Zubrnická museální železnice

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Katedrála svatého Václava

  1:21 do playlistu

  Katedrála svatého Václava
  Do hodné dávné historie se přeneseme v Olomouci. Navštívíme tamní Václavské náměstí, které zdobí jedna z nejkrásnějších novogotických katedrál u nás. Je zasvěcena patronovi naší země svatému Václavovi.

 • Kovárna u Rálišů

  5:29 do playlistu

  Kovárna u Rálišů
  Už po generace se v rodině Rálišů v Pardubicích dědí kovářské řemeslo. A mistry jsou páni kováři zejména v kování koní. Však taky jejich rukama prošla i celá řada dostihových koní, vítěze tuzemského nejslavnějšího dostihu nevyjímaje.

 • Bible kralická

  9:38 do playlistu

  Bible kralická
  Bible kralická je prvním českým překladem Bible. Vydána byla za časů českých bratří, světlo světa spatřila na konci 16. století v jejich tajné tiskárně, která fungovala v Kralicích. Bible byla vytištěna v šesti dílech.

 • Okolím Plzně na kole

  14:03 do playlistu

  Okolím Plzně na kole
  Kolem západočeské metropole Plzně se tentokrát projedeme na kole. A připomeneme si, že se o naší zemi říká, že je zemí s největším počtem rozhleden. Navštívíme hned dvě, které už toho hodně pamatují.

 • Boučkovo loutkové divadlo

  18:26 do playlistu

  Boučkovo loutkové divadlo
  Dřevění herci nám předvedou svůj um při návštěvě Boučkova loutkového divadla v Jaroměři. Radost malým i velkým divákům rozdávají v malé roubené chaloupce už od roku 1928, kdy ji nechal vystavět tehdejší principál Rudolf Bouček.

 • Parní vodárna ve Střekově

  22:48 do playlistu

  Parní vodárna ve Střekově
  Všechny milovníky parních strojů určitě potěší prohlídka vodárny na nádraží v Ústí nad Labem - Střekově. Ještě před deseti lety nikdo ani netušil, že se víc než sto let staré zařízení dochovalo, objevil ho náhodou jeden zvědavec.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související