iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
28. 4. 2013
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
8571
zhlédnutí

Toulavá kamera

Sbírka dýmek na Jánským vrchu — Mravenci a létající stroje - truhlář Fischer — Přírodní rezervace Peklo — Železniční modeláři Pečky — Výrobce kytar Jan Fišer — Moravský Říp

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zámek Jánský vrch

  1:33 do playlistu

  Zámek Jánský vrch
  K chloubám Javorníku na severu Olomouckého kraje patří zámek Jánský vrch. První zmínky o něm bychom našli v roce 1307. Tehdy to ovšem byl hrad, jmenoval se Javorník a patřil svidnickým knížatům.

 • Mravenčí výstava

  5:52 do playlistu

  Mravenčí výstava
  V muzeu v Ústí nad Labem si prohlédneme mravenčí výstavu. Autorem všech exponátů je truhlář Vítězslav Fischer z Neštědic. Do světa pilných mravenečků se ponořil ve chvíli, kdy jeho vlastní píle neměla využití.

 • Peklo

  10:11 do playlistu

  Peklo
  Když vás pozveme do Pekla, nejspíš málokdo z vás bude čekat romatický výlet do krásné přírody. Strašidelným názvem se pyšní poetické údolí mezi Českou Lípou a obcí Zahrádky. Kdysi tu prý lidé nehledali klid a odpočinek, ale bezpečí v době válek.

 • Železniční modeláři

  14:22 do playlistu

  Železniční modeláři
  Pokud patříte k milovníkům malých železnic a vláčků na nich, tak se s námi určitě vypravte do Peček na Kolínsku. Členové Sdružení železničních modelářů zde nachystali úžasnou podívanou.

 • Výrobce kytar

  18:33 do playlistu

  Výrobce kytar
  Jan Fišer ze Zvole u Jaroměře vyrábí kytary. V jeho dílně budeme mít možnost prohlédnout si různé modely, některé tradiční, jiné moderní. Víte, kdy se tenhle oblíbený nástroj narodil? Zmínku o strunném nástroji zvaném kinnór byste mohli najít už v Bibli.

 • Malý a Velký Chlum

  22:47 do playlistu

  Malý a Velký Chlum
  Cílem našeho putování přírodou na jihu Moravy budou tentokrát Malý a Velký Chlum. Tyhle dva kopce najdeme kousek od Bořitova nedaleko Blanska. A zjistíme, že mají zajímavou historii. Poutaly už pozornost našich dávných předků.

 • Soutěž

Přehrát vše