iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 3. 2013
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
8284
zhlédnutí

Toulavá kamera

Prachatice — Vyšehradský kodex — Na běžkách kolem branné — Varhanář Vladimír Šlajch — Hrad Kumburk — Výstava dýmek

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Prachatice

  1:32 do playlistu

  Prachatice
  Chcete-li se vypravit na Šumavu, je poměrně praveděpodobné, že zavítáte i do Prachatic. Město, které bývá často nazýváno bránou k šumavským vrcholkům, byste rozhodně neměli jen tak minout. Vzniklo zhuba před tisícovkou let na legendární Zlaté stezce.

 • Vyšehradský kodex

  5:50 do playlistu

  Vyšehradský kodex
  Ke korunovačním klenotům bývá někdy přirovnáván pravděpodobně nejvzácnější rukopis naší historie – Vyšehradský kodex. Vytvořen byl na počátku druhého tisíciletí našeho letopočtu a byl určen jako dar pro prvního českého krále Vratislava I.

 • Kolem Branné na běžkách

  10:01 do playlistu

  Kolem Branné na běžkách
  Brannou, kterou byste v historických knihách našli spíš pod označením Kolštejn, tenotkrát navštívíme vybaveni běžkami. Ne nadarmo bývá tahle obec nazývána bránou do Jeseníků, takže milovníci lyžování to odsud nemají za radovánkami daleko.

 • Varhanář

  14:28 do playlistu

  Varhanář
  Vladimírovi Šlajchovi učarovaly varhany. Nevystudoval ale hudbu, jak by si mnozí mohli myslet. Nejprve absolvoval strojní průmyslovku, pak se vyučil varhanářem a pustil se do stavění nástrojů. Jeho dílnu najdeme v Borovanech na Českobudějovicku.

 • Hrady Kumburk a Bradlec

  18:50 do playlistu

  Hrady Kumburk a Bradlec
  Do dávné historie nás přenese návštěva Syřenova nedaleko Nové Paky. Nepříliš známá vesnička se totiž může pochlubit hned dvěma hrady. Ale nepředbíhejme, nejsou totiž jedinou místní zajímavostí. Nejprve si zde prohlédneme dochované roubené chalupy.

 • Výstava dýmek v Uničově

  23:02 do playlistu

  Výstava dýmek v Uničově
  Patříte mezi milovníky dýmek? Pak si nenechte ujít společnou návštěvu jejich výstavy v Uničově. Exponátů tu najdete bezmála dvě stovky a pocházejí ze sbírek dvou nadšenců. Nebudeme ale jen obdivovat um výrobců, nahlédneme i do historie.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související