iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 2. 2013
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
9229
zhlédnutí

Toulavá kamera

Hrad Svojanov — Podkrušnohorský zoopark Chomutov — Restaurační Ateliér Hradce — Na lyže do Bedřichova — Historie lyžování v libereckém muzeu — Masopust ve Včelákově

29 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dům zbrojnošů na Svojanově

  1:50 do playlistu

  Dům zbrojnošů na Svojanově
  Hrad Svojanov jsme sice společně už navštívili, nicméně stejně si pro jistotu připomeneme aspoň základní okamžiky jeho historie. Založen byl Přemyslem Otakarem II. jako věnný hrad.

 • Zoopark v Chomutově

  6:06 do playlistu

  Zoopark v Chomutově
  V Podkrušnohorském zooparku v Chomutově je rušno i v době nadvlády paní Zimy. Některá zvířata si sněhu i mrazu užívají. Tuleni se vesele čvachtají v bazénu, protože v jejich domovině jsou zimy mnohem větší, takže ta naše jim vůbec strašná nepřijde.

 • Řezbář z Hradců

  10:19 do playlistu

  Řezbář z Hradců
  Libor Pražan dostal od sudiček do vínku lásku k práci s dřevem. Různá dlátka byla jeho oblíbenými společníky už v dětství. A i když má ve výučním listě jinou profesi, dřevo si ho nakonec k sobě přitáhlo zpátky.

 • Na běžkách z Bedřichova k Jizerce

  14:36 do playlistu

  Na běžkách z Bedřichova k Jizerce
  Milovníkům bílé stopy docela určitě nemusíme moc představovat ty v Jizerských horách. Jsou pro běžkaře místem vyhlášeným, upravují se tu strojově nejdéle u nás, už takřka tři desítky let.

 • Historie lyžování

  19:07 do playlistu

  Historie lyžování
  Do historie lyžování se vypravíme v libereckém muzeu. Víte, které místo by se dalo nazvat s trochou nadsázky první sjezdovkou u nás?

 • Masopust ve Včelákově

  22:42 do playlistu

  Masopust ve Včelákově
  Masopustní období trvá od Tří králů do Popeleční středy. Pak přichází čas předvelikonočního půstu. Ten ale dnes nechme stranou, tentokrát si užijeme pravého masopustního veselí.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související