iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 7. 2012
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
9762
zhlédnutí

Toulavá kamera

Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Kutné Hoře - Sedleci — Muzeum průmyslových železnic ve Zbýšově u Brna — Priessnitzovy lázně v Jeseníku — Bratři Daschové - výroba nožů a mečů — Okolí Ledče nad Sázavou - Sluneční zátoka, Stvořidla — Expozice věnovaná šumavské přírodě ve Stožci

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sedlecká monstrance

  1:28 do playlistu

  Sedlecká monstrance
  Katedrála Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele v Kutné Hoře - Sedleci je jednou z nejznámějších pamětihodností Kutnohorska. Vyrostla ve druhé polovině dvanáctého století zásluhou mnichů z cisterciáckého řádu.

 • Vláčky ve Zbýšově

  5:40 do playlistu

  Vláčky ve Zbýšově
  Zbýšov u Brna se stal rájem průmyslové železnice. V místním muzeu tu můžete obdivovat více než tři desítky motorových lokomotiv, pět parních a pět elektrických. Připomínají poněkud zašlé časy důlních nebo továrních vláčků.

 • Priessnitzovy lázně

  9:44 do playlistu

  Priessnitzovy lázně
  Metodou vyvolání krize léčil slavný Vincenz Priessnitz. Rád k tomu používal velmi chladnou vodu a pak čekal, jak organismus zareaguje. Metody úspěšného léčitele máte šanci vyzkoušet právě v Priessnitzových lázních v Jeseníku, a to hned na několika zastaveních.

 • Čepele z damascénské oceli

  14:00 do playlistu

  Čepele z damascénské oceli
  Už jste někdy slyšeli o damascénské oceli? Jedná se o vysoce kvalitní ocel s typickými vzory – mramorováním. Její výroba je velmi náročná, taková čepel se rodí třeba i několik stovek hodin.

 • Vodáci na Sázavě

  18:13 do playlistu

  Vodáci na Sázavě
  Od jara do podzimu vyrážejí na české řeky milovníci toulek po vodě. K oblíbeným tokům patří i Sázava. My zavítáme do okolí Ledče nad Sázavou, kde budeme obdivovat řadu zajímavých míst.

 • Areál lesních her Stožec

  22:11 do playlistu

  Areál lesních her Stožec
  V informačním centru ve Stožci si prohlédneme expozici věnovanou šumavské přírodě, vyfasujeme pracovní listy a vydáme se na téměř dvoukilometrovou naučnou stezku nazvanou Areál lesních her. Co nás na ní čeká?

 • Soutěž

Přehrát vše

Související