iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 7. 2012
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
12624
zhlédnutí

Toulavá kamera

Vodovodní údolí — Muzeum historických kočárů — Pohádkové srdce Evropy — Laudonova stezka — Řeznické muzeum — Zámek Kostelec nad Orlicí

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vodovodní údolí

  1:12 do playlistu

  Vodovodní údolí
  V Krkonoších jsme objevili už spoustu krás, ale Vodovodním údolím se projdeme poprvé. Pokud jste ho při svých toulkách nejvyšším českými horami dosud míjeli, tak hlavně díky tomu, že není značené turistickými značkami a jeho zajímavosti tak zůstávají většině návštěvníků utajeny.

 • Muzeum kočárů

  5:11 do playlistu

  Muzeum kočárů
  Za největší vynález v historii lidstva považuje Václav Obr kolo. Nejvíc si pak oblíbil kola vozící krásné historické kočáry, které už skoro dvě desítky let sbírá. V Čechách pod Kosířem dokonce otevřel muzeum, ve kterém je k vidění na šest desítek exponátů.

 • Pohádkové srdce

  9:14 do playlistu

  Pohádkové srdce
  Výlet do slavných časů českého království spojíme s výletem do světa fantazie a pohádek při návštěvě hradu Karlštejn. Právě tam totiž probíhá výstava výtvarnice a strašidloložky Vítězslavy Klimtové Pohádkové srdce Evropy.

 • Laudonova cyklotrasa

  13:27 do playlistu

  Laudonova cyklotrasa
  Na kole se tentokrát vypravíme na střední Moravu. Projedeme cyklotrasu nazvanou podle známého rakouského generála Laudona, vedoucí údolím říčky Bystřice mezi Moravským Berounem a Olomoucí. Čeká nás na ní celá řada zajímavých zastávek.

 • Řeznické muzeum

  17:33 do playlistu

  Řeznické muzeum
  Největší sbírku řeznických strojů v republice najdeme v letos otevřeném řeznickém muzeu v Náměšti nad Oslavou. Myšlenka na zřízení expozice se zrodila v hlavě řeznického mistra Jana Pavlíčka, ale už ji nestihl zrealizovat, a tak se do práce pustily jeho děti.

 • Kostelec nad Orlicí

  21:38 do playlistu

  Kostelec nad Orlicí
  Řece Orlici říká František Kinský česká Loira. Stejně jako na slavném francouzském toku najdete na Orlici hned několik zámků. Jeden z nich vyrostl na počátku 19. století v Kostelci nad Orlicí. V pozdně klasicistním stylu ho nechali vybudovat pánové z rodu Kinských.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související