iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 7. 2012
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

13 hlasů
11270
zhlédnutí

Toulavá kamera

Vévodkyně Savojská velká mecenáška Černokostelecka — Pražírna kávy v Borohrádku — Jurkovičova rozhledna — Divoká Orlice — Chovatelem v ústecké zoo — Statek Bernard

28 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vévodkyně Savojská

  1:36 do playlistu

  Vévodkyně Savojská
  Do Kostelce nad Černými lesy se vypravíme na výstavu věnované šlechtičně, která se výrazně zapsala do historie regionu. Marie Terezie Savojská zdědila černokostelecké panství po svém otci Janovi Adamovi I. z Lichtenštejnu na počátku 18. století a po celý svůj další život mu věnovala velkou péči.

 • Frolíkova pražírna

  5:42 do playlistu

  Frolíkova pražírna
  Pokud máte rádi dobrou kávu, pak se s námi vydejte na návštěvu k Petrovi Frolíkovi do Borohrádku. Už před dvaceti lety si totiž otevřel pražírnu a k ní pak také minimuzeum. Kromě dobré čerstvě upražené kávy u něj můžeme získat zajímavé informace o historii kávy.

 • Jurkovičova rozhledna

  9:53 do playlistu

  Jurkovičova rozhledna
  Snad všichni milovníci Beskyd znají malebné stavby, jejichž autorem je architekt slovenského původu Dušan Jurkovič. Maměnka i Libušín jsou legendami nejen na Pustevnách. Třetí dílo známého architekta je podstatně mladší.

 • Divoká Orlice

  13:59 do playlistu

  Divoká Orlice
  Loni jsme společně pluli po Tiché Orlici a aby to její divočejší kolegyni nebylo líto, vyrazíme teď společně na Divokou Orlici. Ta pramení za našimi hranici, u polských sousedů, pak chvíli tvoří společnou hranici a u Zemské brány se definitivně stáčí do Čech.

 • Chovatelem v ZOO

  18:17 do playlistu

  Chovatelem v ZOO
  Chodíte rádi do zoologické zahrady a láká vás nahlédnout aspoň občas do přísně zapovězených prostor za mříže nebo sklo a seznámit se s obyvateli zblízka? Můžete si to vyzkoušet v ZOO v Ústí nad Labem.

 • Statek Bernard

  22:28 do playlistu

  Statek Bernard
  Statek Bernard najdete v blízkosti povrchového dolu v Královském Poříčí na Sokolovsku. Vyrostl původně jako hospodářský dvůr, který měl za úkol poskytovat zázemí uhelné společnosti. Dodával jí maso a různé zemědělské produkty.

 • Soutěž

Přehrát vše