iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 12. 2011
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
10381
zhlédnutí

Toulavá kamera

Český Krumlov — Lesní park Ralsko — Igráček — Železné hory — Řezbářka — Ozdoby

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Horní Štěpanice

  1:28 do playlistu

  Horní Štěpanice
  Už jedni z prvních obyvatel západních Krkonoš se usadili v Horních Štěpanicích. To bylo někdy ve třináctém století a hned na přelomu století třináctého a čtrnáctého tu vyrostl hrad. Dlouho patřil pánům z rodu Valdštejnů.

 • Četnické humoresky

  5:12 do playlistu

  Četnické humoresky
  Prostory brněnského Letohrádku Mitrovských v současnosti nápadně připomínají seriál Četnické humoresky. Stejně jako on vás aktuální výstava zavede do doby, kdy jsme si po rozpadu Rakousko – Uherska založili vlastní sbor ochránců pořadku.

 • Liběchov a Želízy

  8:55 do playlistu

  Liběchov a Želízy
  Barokní zámek patří k ozdobám Liběchova na Mělnicku. My si samozřejmě připomeneme, že jeho podoba je dílem slavného architekta Františka Maxmiliána Kaňky a výzdoba v zahradě zase prací Matyáše Bernarda Brauna. Zajímat se ale budeme hlavně o díla sochaře Václava Levého.

 • Vánoční ozdoby z Vizovic

  12:44 do playlistu

  Vánoční ozdoby z Vizovic
  Vytvořit návrhy na vánoční ozdoby není jen tak. Evropská asociace dekoratérů stanoví barevnost a takzvaná klíčová slova. A pak už přijde na řadu fantazie tvůrce a samozřejmě také šikovné ruce malířek. Ve Vizovicích si na už tradiční výstavě vánočních ozdob prohlédneme ty, které navrhla Iva Mynářová.

 • Betlémář Jaroslav Beneš

  16:33 do playlistu

  Betlémář Jaroslav Beneš
  Betlémů jsme si za léta našeho toulání stačili v předvánočním období prohlédnout celou řadu. Ten, který jsme objevili v Lošticích na Olomoucku u řezbáře Jaroslava Beneše, se ale od těch tradičních přece jen dost liší.

 • Muzeum betlémů a podmalby

  20:20 do playlistu

  Muzeum betlémů a podmalby
  Betlémy patří k Vánocům naprosto neodmyslitelně. Paní Svatavě Vizinové učarovaly natolik, že se pustila do jejich sbírání. Dnes se může pochlubit takřka tisícovkou kousků. Většina z nich je z papíru a pochází z našich krajů.

 • Soutěž

Přehrát vše