iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 12. 2011
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

11 hlasů
10396
zhlédnutí

Toulavá kamera

Český Krumlov — Lesní park Ralsko — Igráček — Železné hory — Řezbářka — Ozdoby

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Příběh Českého Krumlova

  1:09 do playlistu

  Příběh Českého Krumlova
  Český Krumlov proslavil především rozlehlý hrad a zámek, který je rozlohou po Pražském hradě druhým největším u nás. Zajímavé je ale i město pod ním. V místním regionálním muzeu je do konce roku k vidění výstava, která přibližuje jeho historii, časy úspěšné i smutnější.

 • Lesní park Bezděz

  4:50 do playlistu

  Lesní park Bezděz
  Okolí Hradčan v Ralské pahorkatině bylo dlouhá léta uzavřeným vojenským prostorem, o jehož návštěvě mohli běžní turisté jen snít. V posledních letech ale tamní krajina zase nabízí všechny své krásy turistům pěším i těm na kolech.

 • Igráčci

  8:30 do playlistu

  Igráčci
  V Technickém muzeu v Brně si tentokrát pěkně pohrajeme. Čekají nás tam totiž Igráčci. Postavičky, které spatřily světlo světa na začátku druhé poloviny sedmdesátých let, patřily dlouho k oblíbeným společníkům dětí.

 • Železné hory

  12:04 do playlistu

  Železné hory
  Modrý safír, korund, citrín nebo české granáty ve špičkové, drahokamové kvalitě. To všechno dokázal za dvacet let objevit v Železných horách amatérský mineralog Miloš Chaloupka. Hory, které se rozkládají na šesti stovkách čtverečních kilometrů a jsou výběžkem Českomoravské vrchoviny, jsou totiž pro mineralogy hotovým rájem.

 • Řezbářka Olga Široká

  15:39 do playlistu

  Řezbářka Olga Široká
  Atmosféru blížících se Vánoc nám navodí návštěva u řezbářky Olgy Široké v Seči na Chrudimsku. Projdeme se s ní po okolí a porozhlédneme se po vhodném dřevě. Najraději má lipové, které je poměrně měkké a dobře se z něj vyřezává.

 • Ozdoby ze slámy

  19:27 do playlistu

  Ozdoby ze slámy
  Tradiční výrobu ze slámy a lýka udržuje při životě paní Miloslava Zatloukalová, za kterou se vypravíme do Brodku u Konice. Pracovat s přírodním materiálem se naučila od své maminky, které v dětství pomáhala.

 • Soutěž

Přehrát vše