iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 11. 2011
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

10 hlasů
11806
zhlédnutí

Toulavá kamera

Advent v Kouřimi — Lužické hory — Muzeum motocyklů v Lesné — První dámy — Horní Bříza — Mlýn Dřevíček

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Advent v Kouřimi

  1:24 do playlistu

  Advent v Kouřimi
  Adventní období bývalo vždycky časem vánočních příprav. Na ně dohlížela v dobách našich předků řada tajemných postav. My jsme si do současnosti dochovali Mikuláše a jeho obchůzku s čerty a anděly.

 • Lužické hory

  5:12 do playlistu

  Lužické hory
  Do Lužických hor se tentokrát vypravíme za mezinárodní naučnou stezkou, která byla v rámci spolupráce našich a německých ochránců přírody vybudována v roce 2001. Zavede nás na několik zajímavých míst u nás i za hranicemi.

 • Muzeum motocyklů v Lesné

  9:07 do playlistu

  Muzeum motocyklů v Lesné
  Vůně benzínu a burácení motorů nás, obrazně řečeno, čeká v 1. českém muzeu motocyklů v Lesné nedaleko Vranova nad Dyjí. Vybudoval ho Pavel Holcmann, který si motorky oblíbil už jako kluk. V jeho sbírce převažují stroje značky JAWA.

 • První dámy

  12:57 do playlistu

  První dámy
  Příběhy československých a českých prezidentů známe většinou velmi dobře. Méně toho už víme o životě jejich manželek, které se musely vypořádat s nelehkou rolí první dámy. Jim je věnována výstava v muzeu v Roztokách u Prahy.

 • Horní Bříza

  16:44 do playlistu

  Horní Bříza
  Keramické závody v Horní Bříze proměnily na konci devatenáctého století malou obec v průmyslové město. Továrna Johanna Fitze ovládla keramický trh. Rodily se v ní komíny, střešní tašky, kanalizační či hospodářská kamenina, ale také dlažba nebo kachle.

 • Mlýn Dřevíček

  20:31 do playlistu

  Mlýn Dřevíček
  Mlýn Dřevíček stojí u Velkého Dřevíče na Náchodsku už skoro sto let. Původní dvě stě let starou roubenku s kolem si před koncem první světové války koupil mlynář Ladislav Baudyš, který ji společně s kamarády přestavěl na moderní mlýn.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související