iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 10. 2011
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
9990
zhlédnutí

Toulavá kamera

Větrný mlýn Ruprechtov — Umělecká kovárna ve Žďárné — Lužické hory — Historie střeleckých spolků v teplickém zámku — Kostel v Přeštici na Klatovsku — Ondříkovský pseudokrasový podzemní systém

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Větrný mlýn v Ruprechtově

  1:27 do playlistu

  Větrný mlýn v Ruprechtově
  Tento větrný mlýn v je mezi větřáky opravdovou raritou. Jeho vrchol nezdobí tradiční kolo s lopatkami, ale Halladayova turbína, která se na žádném jiném větrném mlýně na světě nedochovala.

 • Umělecká kovárna ve Žďárné

  5:02 do playlistu

  Umělecká kovárna ve Žďárné
  Dřív ve Žďárné v Moravském krasu stával například zámek a prý také mlýn. Dnes tam pro změnu najdeme kovárnu. Stavení staré přes půl století, které kdysi dávno sloužívalo jako zájezdní hostinec, v ní proměnil umělecký kovář Jiří Dudek.

 • Z Jablonného v Podještědí na Ojvín

  8:39 do playlistu

  Z Jablonného v Podještědí na Ojvín
  Lužické hory nabízejí celou řadu zajímavostí, které můžete prozkoumat i ze sedla bicyklu. My vám nabídneme jeden zajímavý výlet. Začneme v Jablonném v Podještědí, které bývalo kdysi významným centrem na obchodní stezce z Prahy do Žitavy.

 • Výstava střeleckých terčů

  12:30 do playlistu

  Výstava střeleckých terčů
  V teplickém zámku si připomínají slavnou historii střeleckých spolků v okolí. První společenstvo lukostřelců tu vzniklo pravděpodobně už ve 13. století v Hrobu. Na výstavě jsou ovšem představeny malované střelecké terče, které pocházejí z doby o dost mladší.

 • Přeštický kostel

  16:13 do playlistu

  Přeštický kostel
  Přeštice na Klatovsku se pyšní neobvykle velkým kostelem. Jeho stavbu vedl samotný Kilián Ignác Dientzenhofer, i když ji nestihl dokončit. My vám vysvětlíme, jak malé městečko k tak velkému chrámu přišlo.

 • Pseudokrasový podzemní systém

  19:56 do playlistu

  Pseudokrasový podzemní systém
  Prozkoumat všechny krásy Českého ráje by zabralo spoustu času. Tentokrát vás zavedeme do Vazoveckého údolí, kde najdeme takzvaný Ondříkovský pseudokrasový podzemní systém.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související