iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 9. 2011
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
8656
zhlédnutí

Toulavá kamera

Zámek Kratochvíle — Karlovarský přístav — Muzeum voskových figurín — Zubrnická lokálka — Husitské muzeum v Táboře — Naučná stezka vinařská u Strážnice

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zámek Kratochvíle

  1:14 do playlistu

  Zámek Kratochvíle
  Jihočeský zámek Kratochvíle patří k památkám, které po sobě zanechal slavný rod pánů Rožmberků. Inspirován svými cestami po Itálii si tohle letní sídlo nechal vybudovat nejznámější člen rodu - Vilém.

 • Karlovarský přístav

  4:52 do playlistu

  Karlovarský přístav
  Karlovarské léčivé prameny zná nejspíš každý z nás. Málokdo ale ví, že slavné lázeňské město mívalo kdysi také přístav. A dokonce inspirovalo jednu ze saských plavebních společností k pojmenování parníku.

 • Muzeum voskových figurín

  8:35 do playlistu

  Muzeum voskových figurín
  K vytvoření prvního muzea voskových figurin v Praze inspirovala před lety Zdeňka Kočíka návštěva Amsterdamu a později ještě Paříže. Letos otevřel už čtvrté. Figuríny chtěl kdysi zakoupit, ale nebyly na prodej, tak se musel pustit do výroby vlastních.

 • Zubrnická lokálka

  12:17 do playlistu

  Zubrnická lokálka
  Máte rádi pohled do krásné krajiny z oken starého vláčku? Pak se s námi vypravte na trať staré zubrnické lokálky. Nejprve sloužívala k přepravě surovin a zboží v těžkých horských oblastech, po válce ale většina továren podél trati skončila a na železnici se vydávali spíš milovníci zdejší krajiny.

 • Husitské muzeum v Táboře

  16:01 do playlistu

  Husitské muzeum v Táboře
  Za dávnou historií se vypravíme do Tábora. A pokud předpokládáte, že to bude historie husitská, nemýlíte se. Prohlédneme si novou expozici Husitského muzea, která dokáže zaujmout nejen dospělé milovníky dějin, ale také děti.

 • Naučná cyklostezka po Strážnicku

  19:41 do playlistu

  Naučná cyklostezka po Strážnicku
  Na kole se tentokrát projedeme v okolí Strážnice. Nasedneme ve Tvarožné Lhotě, kterou proslavily hlavně oskoruše, tedy stromy, které jsou na Slovácku doma a v téhle obci mají dokonce své muzeum.

 • Soutěž

Přehrát vše