iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 7. 2011
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

9 hlasů
10092
zhlédnutí

Toulavá kamera

Skanzen Zubrnice — Ema Destinová v Českém muzeu hudby — Vojenské muzeum Králíky — Zbraně na zámku ve Vlašimi — Hračky v Blovicích — Hornické muzeum ve Rtyni

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Skanzen Zubrnice

  1:10 do playlistu

  Skanzen Zubrnice
  Skanzen v Zubrnicích je zajímavý už svou polohou v Českém Středohoří. A pak také tím, že byl vybudován uprostřed skutečné vesnice. Mezi obydlenými domy najdete historické skvosty.

 • Výstava Ema Destinnová

  4:56 do playlistu

  Výstava Ema Destinnová
  V muzeu Bedřicha Smetany v Praze si můžeme připomenout slavnou operní pěvkyni Emu Destinnovou. Výstava je zaměřená především na její vztah k dílu autora, jehož jméno muzeum nese.

 • Vojenské muzeum Králíky

  8:46 do playlistu

  Vojenské muzeum Králíky
  Králicko na východě Čech není pro příznivce vojenské historie místem neznámým. Velkým lákadlem jsou obranné pevnosti z období mobilizace před druhou světovou válkou. Jejich centrem se v devadesátých letech minulého století stalo Vojenské muzeum přímo v Králíkách.

 • Vlašimská expozice zbraní

  12:32 do playlistu

  Vlašimská expozice zbraní
  Klasicistní zámek s rozlehlým parkem patří k ozdobám Vlašimi. Park jsme si před časem společně prošli, tentokrát si užijeme hlavně interiérů. V erbovní síni si připomeneme majitele zdejšího panství.

 • Výstava hraček Blovice

  16:18 do playlistu

  Výstava hraček Blovice
  Do světa hraček a her zavítáme v Muzeu jižního Plzeňska na zámku v Blovicích. Čekají nás tam nejrůznější stavebnice a další hračky, které patřily k dětským letům našich předků. Chybět samozřejmě nemohou ani panenky.

 • Hornická stezka

  20:06 do playlistu

  Hornická stezka
  Jestřebí hory bývaly havířským rájem. Černé uhlí se tu začalo dobývat koncem šestnáctého století a těžba skončila až před dvaceti lety. V horách ještě dnes můžeme najít zhruba dvě stovky důlních děl, šachet, svislých jam, úklonných jam a štol.

 • Soutěž

Přehrát vše