iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 6. 2011
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

8 hlasů
8293
zhlédnutí

Toulavá kamera

Městečko Železnice — Dinopark v galerii Harfa — Mikroregion Chelčicko-Lhenicko — Muzeum a zámeček Vysoká Lhota — Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Vranově — Vodní mlýn ve Slupi

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Městečko Železnice

  1:26 do playlistu

  Městečko Železnice
  Městečko Železnice na samém okraji Českého ráje pamatuje už bezmála sedm století. V jeho historii jsou několikrát zmiňovány i požáry. Ten snad nejničivější, který měl na svědomí víc než sedm desítek domů, prý zavinila záletná selka, která se věnovala víc svému milenci než kamnům.

 • Dinopark v galerii Harfa

  5:12 do playlistu

  Dinopark v galerii Harfa
  Padesátka obrovských pravěkých zvířat se usadila na střeše pražské galerie Harfa. A jde z nich opravdu hrůza. Nadšený přírodovědec a zakladatel řady Dinoparků po celé naší republice Jiří Machálek tu otevřel novou expozici. Na koho se v ní můžete těšit?

 • Mikroregion Chelčicko-Lhenicko

  8:57 do playlistu

  Mikroregion Chelčicko-Lhenicko
  I jih Čech můžeme prozkoumávat v sedle kola. My si dnes vybereme Lhenicko-Chelčickou oblast s terénem trochu kopcovitým, ale rozhodně zvládnutelným. Nemůžeme si nepřipomenout slavného rodáka Petra Chelčického, kterému se říkalo český Gándhí.

 • Muzeum a zámeček Vysoká Lhota

  12:39 do playlistu

  Muzeum a zámeček Vysoká Lhota
  Kočár, kterým jezdil knížepán za Eliškou do mlejna ve známé pohádce Zdeňka Trošky. Nebo ten, který jste mohli vidět ve filmu Báthory. Sedlo s postroji, které nasazovala Popelka svému oblíbenému Juráškovi. A stovky dalších hrdinů filmového plátna.

 • Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Vranově

  16:23 do playlistu

  Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Vranově
  Do Vranova na Dyjí tentokrát nevyrazíme na prohlídku oblíbeného zámku, ale za památkou mnohem starší. Románský kostel Nanebevzetí Panny Marie je nejstarší památkou svého druhu na Moravě. Vyrostl už ve třináctém století a je stavbou vskutku monumentální.

 • Vodní mlýn ve Slupi

  20:02 do playlistu

  Vodní mlýn ve Slupi
  První vodní mlýny u nás vyrostly nejspíš na přelomu prvního a druhého tisíciletí. V období vrcholného středověku pak už klapáče byly běžnou součástí krajiny. Ještě před druhou světovou válkou jich fungovala skoro tisícovka, dnes bychom se při počítání dostali přes dvě stovky.

 • Soutěž

Přehrát vše