iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 5. 2011
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

7 hlasů
7646
zhlédnutí

Toulavá kamera

Nelahozeves — Cínovec — Hrádek u Nechanic — Továrna na výrobu hraček v Albrechticích — Jeskyně na Špičáku — Olomoucí na kole

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nelahozeves

  1:23 do playlistu

  Nelahozeves
  Antonína Dvořáka a jeho rodnou Nelahozeves zná snad každý Čech. My vám ale tentokrát nabídneme šanci poznat ji trochu podrobněji a zároveň se projdeme místy, kterými malý chlapec z řeznické rodiny chodíval.

 • Cínovec

  5:07 do playlistu

  Cínovec
  Cínovec v Krušných horách býval dlouhá staletí významným místem. Už od středověku se tu těžil cín a i díky jeho bohatým nalezištím se stal Cínovec v 18. století městem. Samozřejmě hornickým. Tyhle časy už minuly, městečko se hodně vylidnilo a slavnou historii připomínalo jen několik stavení a celá řada štol.

 • Hrádek u Nechanic

  8:50 do playlistu

  Hrádek u Nechanic
  Půdorys motýla s roztaženými křídly je příčinou toho, že se zámku Hrádek u Nechanic žká kamenný motýl. Častěji ale bývá označován jako malá Hluboká, protože byl vybudován také v novogotickém stylu. Stavěn byl pro hraběte Františka Arnošta Harracha a nutno dodat, že na stavbě ani vybavení pan hrabě rozhodně nešetřil.

 • Továrna na výrobu hraček v Albrechticích

  12:40 do playlistu

  Továrna na výrobu hraček v Albrechticích
  Prastaré obyčejné jojo se krátce ped druhou světovou válkou stalo největším hitem továrny na výrobu hraček v Albrechticích v Jizerských horách. Vyrobili tu a do světa vyvezli miliony kusů. Sortiment továrny, která byla v té době největší svého druhu v Evropě a zaměstnávala přibližně 1300 lidí, býval ale samozřejmě mnohem pestřejší.

 • Jeskyně na Špičáku

  16:26 do playlistu

  Jeskyně na Špičáku
  V Jeseníkách zavítáme do Jeskyně na Špičáku. První zmínky o ní jsou staré už bezmála šest století, takže je jednou z nejstarších doložených nejen u nás. Patří také k nejmenším mezi těmi, o kterých víme. Najdeme v ní chodby ve tvaru srdce, díky kterým bývala považována za lidské dílo.

 • Olomoucí na kole

  20:11 do playlistu

  Olomoucí na kole
  Olomouckých pamětihodností je celá řada. Pokud si je zatoužíte prohlédnout a zároveň trochu protáhnout tělo, můžete vyrazit na kole. A to dokonce s průvodcem. Ve městě jsou k dispozici hned dvě trasy, na nichž se dozvíte spoustu zajímavostí.

 • Soutěž

Přehrát vše