iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 5. 2011
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
9705
zhlédnutí

Toulavá kamera

Památník Joachima Barranda — První vojensko-historické muzeum v Josefově — Cyklostezka Bečva — Častolovický zámek — Vrchol Větruše — Skanzen Vysoký Chlumec

26 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Památník Joachima Barranda

  1:32 do playlistu

  Památník Joachima Barranda
  Skryje na Rakovnicku proslavil zejména slavný francouzský přírodovědec Joachim Barrande. V okolí našel množství zkamenělin z období nejstarších prvohor. Ty mu prý učarovaly natolik, že se z inženýra proměnil v paleontologa.

 • První vojensko-historické muzeum v Josefově

  5:18 do playlistu

  První vojensko-historické muzeum v Josefově
  Jedno z největších a nejobsáhlejších soukromých muzeí u nás najdeme v Josefově. Miroslav Frost v něm představuje militarie z období od roku 1914 do současnosti. Ve své sbírce má přes dvacet tisíc historických kousků.

 • Cyklostezka Bečva

  9:07 do playlistu

  Cyklostezka Bečva
  Pěkný kousek Moravy mohou podél toku řeku Bečvy poznávat milovníci cykloturistiky. Od pramenů v Beskydech až po soutok s řekou Moravou u Tovačova vede 140 kilometrů dlouhá cyklostezka. Na počátku má dvě ramena, stejně jako má Bečva dva prameny.

 • Častolovický zámek

  12:54 do playlistu

  Častolovický zámek
  Častolovický zámek měl své předchůdce už ve třináctém století. Těsně před koncem století sedmnáctého se jeho majiteli stali Šternberkové, kterým patřil až do druhé světové války. V devadesátých letech se do svého rodiště vrátila hraběnka Diana Phipps Šternberková a díky ní zámek pořádně ožil.

 • Vrchol Větruše

  16:45 do playlistu

  Vrchol Větruše
  Vrchol Větruše patří k oblíbeným výletním místům obyvatelům Ústí nad Labem. Místní se na něj rádi vydávali už v 19. století. Od roku 1844 si pak díky ústeckému měšťanovi Thomasovi mohli po dlouhém výstupu dopřát občerstvení ve výletní restauraci, která o pár desítek let později získala současnou historizující podobu.

 • Skanzen Vysoký Chlumec

  20:29 do playlistu

  Skanzen Vysoký Chlumec
  Skanzen Vysoký Chlumec začal růst před třinácti lety zásluhou Hornického muzea v Příbrami. Prvním objektem v něm byl roubený dům z Obděnic, který pamatuje 18. století. Dnes už je v areálu historických staveb patnáct. Posledním přírůstkem je mlýn, u jehož zrodu stál v 19. století v Radešicích mlynář Jakub Jedlička.

 • Soutěž

Přehrát vše