iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 4. 2011
11:00 na ČT1

1 2 3 4 5

15 hlasů
9357
zhlédnutí

Toulavá kamera

Kampa — Zvonařství — Parní lokomotivy — Zámek Dobříš — Páni z Kolína — Velikonoční zvyky

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Kampa

  1:19 do playlistu

  Kampa
  Mlýn na pražském ostrůvku Kampa stával už ve 14. století. Během husitských válek vyhořel a o jeho obnovu se zasloužil Václav Sova z Liboslavě. Právě po něm se stavba na břehu Vltavy jmenuje.

 • Zvonařství

  5:10 do playlistu

  Zvonařství
  Zvonařské řemeslo nepatří dnes rozhodně k těm nejrozšířenějším. O to vzácnější je návštěva dílny, kde velké a krásně znějící zvony vznikají. My jsme jednu objevili v Halenkově. Vládne v ní pan Josef Tkadlec, který převzal pomyslný řemeslný štafetový kolík po svém tatínkovi.

 • Parní lokomotivy

  8:54 do playlistu

  Parní lokomotivy
  Parním lokomotivám ve službách naší železnice odzvonilo už v osmdesátých letech minulého století, čas od času se ale na kolejích některý historický exemplář objeví. Než vyrazí na cestu, je pořeba ho pořádně roztopit, což zabere několik hodin.

 • Zámek Dobříš

  12:43 do playlistu

  Zámek Dobříš
  Současná podoba zámku v Dobříši pochází z druhé poloviny 18. století. Sídlo rodu Manfelsdů vystavěné ve stylu rokoka ale mělo hned několik předchůdců. Tím nejstarším, který stával kousek od dnešního zámku, byl gotický hrad.

 • Páni z Kolína

  16:32 do playlistu

  Páni z Kolína
  Staré časy učarovaly členům skupiny historického šermu a dobové hudby Páni z Kolína, která letos oslaví dvacet let od svého založení. Její členové se věnují různým historickým obdobím, každý rok se zaměří na jednu významnou událost z učebnic dějepisu.

 • Velikonoční zvyky

  20:16 do playlistu

  Velikonoční zvyky
  Pokud jste se ještě nezačali chystat na Velikonoce, my vám připomeneme, že už jsou doslova za dveřmi. Pro všechny, kdo by si je chtěli užít tradičně postaru, máme pár rad. V Kovářově na jihu Čech se staré zvyky udržely, takže se tam ledacos přiučíme.

 • Soutěž

Přehrát vše

Související