iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 3. 2011
10:00 na ČT1

1 2 3 4 5

34 hlasů
10836
zhlédnutí

Toulavá kamera

Chalupa Vír — Výstava hodinek — Krušnohorská lyžařská magistrála — Muzeum knižní vazby, Loket — Ledové království, České Švýcarsko — Výstava masopustů, Brno

25 min | další Magazíny »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Chalupa Vír

  1:12 do playlistu

  Chalupa Vír
  Když získáte starou chalupu, můžete s ní naložit všelijak. Manželé Říhovi na Vysočině podědili dům, který je ve starých dokumentech zmiňován už v 17.století. A až do poloviny století minulého býval hostincem, který dlouhá léta provozovali předci Říhových.

 • Výstava hodinek

  4:51 do playlistu

  Výstava hodinek
  U zrodu náramkových hodinek nestála trochu překvapivě ani tak móda jako armáda. Pro její muže bylo příliš složité stále kontrolovat čas na strojcích uložených v kapse, jejich umístění na ruku bylo naopak ideální. Pak už se slova ujali nejen hodináři, ale také designéři a začaly se objevovat různé modely.

 • Krušnohorská lyžařská magistrála

  8:36 do playlistu

  Krušnohorská lyžařská magistrála
  Pokud patříte k milovníkům bílé stopy, máte ještě posledních pár příležitostí si užít. My vás tentokrát pozveme do Krušných hor. Po tamních hřebenech vede lyžařská magistrála, která je prý nejdelší u nás.

 • Muzeum knižní vazby Loket

  12:16 do playlistu

  Muzeum knižní vazby Loket
  V Muzeu knižní vazby v Lokti nahlédneme pod pokličku dávným i současným výrobcům knižní vazby. Dozvíme se například, jak a na čem mistři knihaři zlatili písmenka nebo obrázky, jak sešívali stránky, prozradíme vám, proč někteří knihaři neradi pracují s pergamenem a prohlédneme si i doslova umělecké výtvory manželů Svobodových, kteří se tvorbě knižní vazby věnují.

 • Ledové království, České Švýcarsko

  15:55 do playlistu

  Ledové království, České Švýcarsko
  České Švýcarsko je proslulé především unikátními skalními útvary. My vám nabídneme další zajímavá místa, která si zaslouží pozornost. Nejprve se zastavíme u trosek Brtnického skalního hrádku, který vyrostl ve 13. století a sloužil ochráncům obchodní stezky, která tudy nejspíš vedla.

 • Výstava masopustů, Brno

  19:39 do playlistu

  Výstava masopustů, Brno
  Pánové, zadejte se. Tuhle větu zná většina z nás maximálně z tanečních. Dřív ovšem bývala běžnou součástí zahájení plesů. Obvyklé bývaly i takzvané taneční pořádky, které pánům zajišťovaly, že od k tanci vyzvané dámy nedostanou košem a dámam zase to, že nebudou smutně během tance posedávat v koutě.

 • Soutěž

Přehrát vše